wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTadla zdominował weekend Maluch Trophy

Tadla zdominował weekend Maluch Trophy

Z okazji 10. urodzin cyklu Maluch Trophy, na starcie wrześniowych wyścigów na Torze Poznań stanął Konrad Tadla. Wielokrotny mistrz kraju zdominował oba 20-minutowe sprinty.

Choć to jego pierwszy start od 2015 roku, Tadla nie stracił tempa za kierownicą Fiata 126p i w piątkowych kwalifikacjach jako jedyny zszedł poniżej 2:10, a w pierwszym sobotnim wyścigu nie dał szans rywalom, finiszując osiem sekund przed Qbą Sykuckim. O trzecie miejsce zażarcie walczyli Paweł Żeromiński i Michał Szlachta, pomiędzy którymi różnica na mecie wyniosła zaledwie 0,167 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Socha, Tomasz Koza, Daniel Bachleda, Mirosław Janduła i Robert Wilk.

Zwycięstwo w dywizji 0 odniósł aktualny mistrz Jacek Chojnacki, który o zaledwie 0,191 sekundy pokonał Jacka Chojnackiego Jr, dla którego był to pierwszy start w WSMP. Niecałe półtorej sekundy do pierwszego miejsca zabrakło Pawłowi Krakowskiemu.

W niedzielę sytuacja się powtórzyła – Tadla jako jedyny wykręcił 2:09 w kwalifikacjach i po starcie szybko odjechał rywalom, uzyskując na mecie przewagę ponad 20 sekund nad Sykuckim. Na podium obok tej dwójki stanął tym razem Daniel Bachleda, pokonując Roberta Wilka i Mirosława Jandułę.

Triumf w wolniejszej dywizji 0 odniósł Marek Kurzętkowski, który o niecałe dwie dziesiąte sekundy pokonał obu Chojnackich – tym razem Junior finiszował przed Seniorem. Krakowski dojechał na czwartej pozycji, przed Henrykiem Pinisem.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE