Kilka dni po prezentacji rajdowy GR Yaris już zalicza kolejne kilometry testowe przed chrztem bojowym na Rajdzie Festiwalowym. Znamy już pierwsze podsumowanie Pawła Dytko po wielu kilometrach testowych GR Yarisa Proto.

Zespół Dytko Sport przygotowuje się do Rajdu Festiwalowego – co prawda załoga P. Dytko / M Gleixner nie będą uczestniczyć w oficjalnej rywalizacji tego rajdu ponieważ pojadą jako załoga „zero”. Będą przecierać trasę przed czołówką zawodników Rajdowych Mistrzostw Śląska na odcinkach specjalnych wokół Góry Św. Anny na Opolszczyźnie. A co ważne pokonają pełną trasę zgodnie z wytycznymi książki drogowej jak każda załoga. Więc mimo funkcji „zerówki” to będzie ważny test dla nowego projektu z Dytko Sport.

fot. Parrot Eye Photogrpaphy

Wczorajsze testy w okolicy Nysy dały pierwsze informacje jak GR Yaris Proto sprawuje się w warunkach rajdowych. Auto nie jest jeszcze w finalnej specyfikacji, zespół nadal oczekuje na sportową skrzynie biegów i sportowy sterownik silnika. Sterownik zapewni podtrzymanie turbo, którego brak jest obecnie mocno wyczuwalny.

fot. Parrot Eye Photogrpaphy

Największy obecnie nacisk kładziony jest na sprawdzenie amortyzatorów firmy Samsonas w których zwłaszcza na tylnej osi wprowadzono dużą zmianę względem seryjnego GRa.

Odczucia są dobre, auto prowadzi się łatwo, jak samochody grupy N, tak więc wydaje się że dla początkujących kierowców, lub przesiadających się z aut 2WD do 4WD będzie to świetny wybór! – podsumował Paweł Dytko.

 

fot. Parrot Eye Photogrpaphy
fot. Parrot Eye Photogrpaphy
fot. Parrot Eye Photogrpaphy