piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTiger Rally Team po Rajdzie Świdnickim

Tiger Rally Team po Rajdzie Świdnickim

Po bardzo udanym pierwszym etapie Rajdu Świdnickiego, załoga Tiger Rally Team Tomasz Kasperczyk i Damian Syty zajmowała wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety podczas drugiego niedzielnego OS-u, po uderzeniu w pień uszkodzeniu uległo tylne zawieszenie co było powodem opuszczenie drogi i wycofania się z dalszej rywalizacji. Wysokie tempo i bardzo dobre wyniki na wymagających odcinkach specjalnych pozwalają z optymizmem myśleć o kolejnej rundzie RSMP – Rajdzie Karkonoskim.

IMG_1307
Niedzielne zmagania rozpoczęły się od dobrego czasu na odcinku Jawornik i umocnienia się na czwartej pozycji w rajdzie. Niestety, drobny błąd podczas kolejnego OS-u uniemożliwił udział w dalszej rywalizacji. Uszkodzenia tylnego zawieszenia okazały się zbyt poważne by kontynuować jazdę. Jednak dobre tempo załogi Tiger Rally Team oraz niewielkie różnice pomiędzy zawodnikami z czołówki zapowiadają bardzo ciekawą i wyrównaną walkę podczas kolejnych rund krajowego czempionatu.

 
Tomasz Kasperczyk: Po pierwszym udanym dniu rajdu Świdnickiego byliśmy bardzo blisko ścisłej czołówki. Początek niedzielnego etapu to także równa i szybka jazda. Niestety na drugim OS-ie popełniłem mały błąd w jednym z ciasnych zakrętów i uderzyłem lewym tylnym kołem w korzeń. Nie mogliśmy dokończyć tego odcinka i byliśmy zmuszeni do wycofania się z rajdu. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych rajdach będzie dużo lepiej. Teraz skupimy się na jak najlepszym przygotowaniu do kolejnej rundy RSMP.

 
Damian Syty: Na drugim odcinku dzisiejszego dnia mieliśmy małą przygodę – złapaliśmy tak zwanego kapcia. Zmienialiśmy koło na odcinku, tracąc około dwóch minut. Następnie po czterech kilometrach popełniliśmy delikatny błąd w wyniku którego tył samochodu wyjechał poza krawędź drogi, tam niestety był ścięty korzeń drzewa w który uderzyliśmy. Skrzywione tylne koło oznaczało koniec naszych zmagań w Świdnicy. Na szczęście punktacja w Mistrzostwach Polski powala na odliczenie jednej rundy z pierwszych czterech, więc nasza przygoda nie powinna wpłynąć na tegoroczny wynik. Do rywalizacji w rajdzie Karkonoskim przystąpimy z jeszcze większą motywacją i będziemy walczyć o jak najlepsze pozycje.

IMG_1195
Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 
Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:
Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV
Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

-Auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

-Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

-Rajd Karkonoski, 14-16 maja

– Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

– Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

– Rajd Wisły, 04-06 września

– Rajd Nadwiślański, 18-20 września

– Rajd Dolnośląski, 16-18 października

– Rajd Arłamów, 12-14 listopada

inf.pras.

Poprzedni artykułGT3 Poland na podium
Następny artykułLider GT3 Poland

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zima! Bądźcie rozsądni [wideo] Nightride

Nightride streeto e36
Zima! Na weekend przewidywane są opady śniegu, co może zachęcić Was do wieczornych przejażdżek. Bądźcie rozsądni, pamiętajcie...

Goodyear FIA European Truck Racing Championship w Polsce – rozmowa z Markiem Nawareckim

Runda serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce....

Na nic WRC, jeśli Barbórka rozdaje karty

Takie Barbórki pamiętamy. Wspaniałe maszyny klasy WRC i wielkie nazwiska. A Barbórka i ulica Karowa i wywróciły...

Superbarbórka SuperOES 2022 – 10.12.2022

Toyota GR Yaris Tor Kielce SuperOES
Superbarbórka SuperOES 2022 - 10 grudnia na Torze Kielce odbędzie się tradycyjna, kielecka Superbarbórka. Istnieje możliwość zapisania...

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

NAJPOCZYTNIEJSZE