Tor do driftu w Rybniku – pomysł licealisty, popiera ponad 25 tys osób – aktualizacja 26.01.2024

29
Tor do driftu w Rybniku
fot. fb.com / Bartosz Kaim

Tor do driftu w Rybniku! Dobrze to brzmi, jednak okazało się pomysłem licealisty, który na razie nie jest poparty planem, ani budżetem. Środowisko pokazało ogromne wsparcie!

Tor do Driftu w Rybniku jest potrzebny, tak jak w każdym innym regionie naszego kraju. Na Facebooku pojawiło się nagle tajemnicze wydarzenie z datą 31 grudnia 2024, które założył jak się okazało licealista.

Aktualizacja z dnia 26.01.2024: wydarzenie na Facebooku zainteresowało już nie kilkanaście, a na godzinę 19:45, 26.02.2024 ponad 26,3 tys osób.

„WSPÓŁPRACUJĄC JEST TO MOŻLIWE!
Przychodzę do was z INICJATYWĄ powstania TORU DO DRIFTU oraz SPOTU MOTORYZACJNEGO w RYBNIKU, która kierowana jest głównie do MŁODZIEŻY!”
Powyższe to cytat, z początku opisu wydarzenia. Momentalnie zaczęły pojawiać się osoby zainteresowane akcją, dołączające do wydarzenia i piszące pozytywne komentarze.

Zainteresowanie lokalnych mediów

Wydarzeniem zainteresowały się nawet lokalne media! To cieszy nas bardzo, bo nieczęsto pisze się pozytywnie o motorsportowych inicjatywach w prasie czy na portalach lokalnych. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów z rybnik.com.pl

Pomysł licealisty

Za akcją stoi jednak młody człowiek – Bartosz Kaim. Okazuje się to być tylko pomysłem, który podchwycił internet. Wizualizacja znajdująca się w facebookowym wydarzeniu nie jest na ten moment niczym realnie zaplanowanym w Rybniku. Przedstawia inny obiekt, który powstaje w Płocku. Mówiąc o Rybniku, nie ma działki, planu, budżetu, inwestorów, ani konkretnych dat. Inicjatywa pokazuje jednak potrzebę. Kibicujemy i nagłaśniamy sprawę, może będzie to impuls do faktycznego działania!

Link do wydarzenia na Facebooku

Budda

Sprawa nie daje zapomnieć o wątku Youtubera. Budda zdradził swoje plany co do budowy toru wyścigowego w Polsce. Pisaliśmy o tym w oddzielnym artykule. Jak zwykle w przypadku znanej osoby, komentarze były różne, zarówno bardzo pozytywne, jak i podsycone złośliwościami. Obaj Panowie natomiast pokazują, że kolejne obiekty są potrzebne! Ich budowy oraz Wam życzymy!