Tor w Arabii Saudyjskiej dostępny w F1 2021

411

W porę przed rzeczywistym Grand Prix Arabii Saudyjskiej, studio Codemasters wypuściło aktualizację do gry F1 2021, dodającą tor uliczny Jeddah Corniche Circuit.

„Nasi gracz kochają nowe trasy, a Jeddah jest wyjątkowa, ponieważ debiutuje jeszcze zanim kierowcy zawitają do Arabii Saudyjskiej w grudniu” – skomentował Paul Jeal, starszy dyrektor serii F1 w Codemasters. „Jeddah ma potencjał stać się jednym z najbardziej wypełnionych rywalizacją torów, z długimi, szybki prostymi odcinkami i licznymi sekcjami, które pozwalają na wyprzedzanie. Nasze studio wykonało niesamowitą pracę odwzorowując tor jeszcze przed jego oficjalną inauguracją”.

Wyścig w Dżuddzie ma odbyć się 5 grudnia. Kształt nitki 6,174-kilometrowego toru zaprojektował Hermann Tilke. Trasa przebiega wzdłuż morza czerwonego i zapewniać wiele okazji do wyprzedzania oraz być najszybszą, jeśli chodzi o uliczne tory w Formule 1. Przewiduje się, że prędkości maksymalne będą przekraczać 250 km/h.

Od momentu wydania F1 2021, Codemasters dołączyło do gry tory Portimão oraz Imola. Oznacza to, że spośród torów tegorocznego kalendarza, tylko Istanbul Park nie będzie dostępne dla graczy. Studio aktualnie nie ma planów stworzenia tego toru, który został włączony do mistrzostw już po rozpoczęciu sezonu.