Toto Wolff uderzył w ścianę. Wszystko widział Netflix

Fot. Pier Francesco Bisogno

Szef zespołu Formuły 1 Mercedesa-AMG Toto Wolff jeździł samochodem GT3 niemieckiego producenta po torze Imola… i go uszkodził. Wszystko podczas nagrań do nowego sezonu Drive to Survive.

Włoski tor, który gości Grand Prix Emilii-Romanii Formuły 1 był wczoraj oblegany przez zespoły Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC, które szykują się do drugiej rundy sezonu w kwietniu. Korzystając z tego, że tor był już wynajęty, pojawiły się na nim ekipy ELMS, DTM, GT World Challenge i lokalnych czempionatów, w tym AKM ze swoim Mercedesem-AMG GT3.

Zespół AKM jest znany również jako Antonelli Motorsport – od osoby Marco Antonelliego, czyli ojca juniora Mercedesa Andrei Kimiego Antonelliego. 17-latek startuje obecnie w Formule 2 i znajduje się w centrum zainteresowania obserwatorów, jako potencjalny następca Lewisa Hamiltona w zespole Formuły 1.

Netflix jest wszędzie

Postępom młodego Włocha przygląda się też Netflix, który był powodem, dla którego zarówno on jak i Wolff jeździli autem GT3. Kręcono bowiem materiał do kolejnego sezonu serialu Drive to Survive – Jazda o życie.

Podczas zdjęć Wolff najechał na wilgotny fragment nawierzchni i stracił panowanie nad kierownicą. Austriak wypadł z toru i uderzył w ścianę w zakręcie Rivazza. Szef zespołu Mercedesa-AMG zdążył wytracić prędkość na tyle, że ograniczył uszkodzenia samochodu do przedniego zderzaka, a rzecznik ekipy nazwał całe zdarzenie „pocałunkiem z barierą”.

Z relacji świadków wynika, że zespół był przygotowany do dnia testowego na tyle, by naprawić samochód po spotkaniu z bandą i nagrania kontynuowano. Co ciekawe, pomimo obecności na torze fotografów, do internetu nie trafiły żadne zdjęcia zarówno przygody Wolffa, jak i jej skutków – na ostatnim zdjęciu w poniższej galerii widać jedynie, że przód samochodu zmienił kolor. Możemy być za to niemal pewni, że nagranie zostanie wykorzystane w materiale Netflixa – na ten przyjdzie nam jednak poczekać prawie cały rok.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.