poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościToto Wolff zadowolony z postawy Bottasa

Toto Wolff zadowolony z postawy Bottasa

Spodziewaliśmy się ukrytej furii i lakonicznego komunikatu prasowego. Tymczasem Toto Wolff otwarcie pochwalił zachowanie Bottasa podczas Grand Prix Francji. Fin bez ogródek krytykował przez radio strategię swojej stajni.

Mercedes jak tlenu potrzebował dobrego wyniku w Le Castellet. Wyścig dla zespołu z Brackley rozpoczął się wybornie. Już na pierwszym okrążeniu Hamilton wyprzedził Verstappena. Pomyłka w doborze strategii Mercedesa spowodowała jednak, że pościg za srebrnymi strzałami przerodził się w prawdziwe polowanie na chorą zwierzynę.

Ostatecznie Verstappen poradził sobie z Hamiltonem a Bottas ustąpił miejsca Sergio Perezowi. Jazda na jeden pit stop spowodowała, że pod koniec wyścigu twarda mieszanka Mercedesa praktycznie rozsypywała się i nie pozwalała na walkę z Red Bullem. Bottas dał upust swoim emocjom i bez żadnych hamulców, zaatakował inżynierów przez radio.

fot.formula1.com

Złość wbrew fińskiej naturze

Najpierw Fin zgłosił, że nie ma już przednich opon. Chwilę później przyszło mu walczyć z o wiele szybszym Holendrem a zespół poinformował go, że na ostatnich okrążeniach czeka go jeszcze obrona przed Perezem. Gdy Max minął Bottasa, Valtteri dosłownie wybuchł przez radio. Słowa nie nadają się do cytowania, pełny zapis rozmowy z inżynierami dostępny jest w materiale poniżej. Spodziewaliśmy się mocnej reakcji zespołu. Tymczasem…

To było świetne! Podoba mi się, że Valtteri mówi wprost co myśli i niczego nie ukrywa” – skomentował Toto Wolff. Dodatkowo na pytanie o plotki dotyczące zwolnienia Fina i umowy dla Georga Russela odpowiedział „Myślę, że dla Valtteriego najlepszą odpowiedzią na te plotki będzie postawa na torze”. Dyplomatyczna pochwała i kuksaniec w jednym?

fot. formula1.com

Dwa wyścigi na ziemiach wroga

Ostatnie tygodnie są dla Fina niezwykle ciężkie. Pech i błędy, które zdarzają się Bottasowi podsycają plotki o zwolnieniu z Mercedesa. Zapraszamy do lektury naszego felietonu opisującego sytuacje Bottasa i jego szansę na zachowanie fotela w bolidzie z Brackley.

Przed nami dwa kolejne weekendy wyścigowe. Zawodnicy zmierzą się w Austrii na torze… Red Bull Ring. Gdzie jak nie w tym miejscu Mercedes może odmienić losy rywalizacji? Jeśli chcecie sobie przypomnieć wyścig we Francji, koniecznie zapoznajcie się z naszymi wnioskami po emocjonującym starciu na Paul Ricard.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

41. Rajd Podlaski 2022 [wideo]

Materiał filmowy z szutrowego 41 Rajd Podlaskiego 2022.

Volvo wraca na tor

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam  podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Torze w...

Łyżka dziegciu podczas Rajdu Podlaskiego

Jarek i Marcin Szeja nie zaliczą 41. Rajdu Podlaskiego do udanych. Załoga z Ustronia musiała zakończyć rywalizację...

Staniszewski wygrywa w Słomczynie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX  wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski rallycross w klasie supercars, która odbyła...

Sébastien PETIT wygrywa w Korczynie

Niedzielna odsłona 19 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline, była inauguracją międzynarodowego sezonu wyścigowego dla kierowców klasyfikowanych w...

NAJPOCZYTNIEJSZE