Toyota podała skład na WRC Rajd Chorwacji

Fot. Toyota GAZOO Racing WRT

Fabryczny zespół Toyota Gazoo Racing WRT podał swój skład na czwartą rundę sezonu 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata WRC – Rajd Chorwacji.

Po decyzji Kallego Rovanpery o nie uczestnictwie w pełnym sezonie WRC, zespół japońskiego producenta zmienił podejście i zamiast dostawiać czwarty samochód na wybrane rundy dla nieetatowego kierowcy, rotuje ich w trzecim egzemplarzu Toyoty GR Yaris Rally1.

Poza rywalizującymi w pełnym sezonie Elfynem Evansem i Takamoto Katsutą, podczas inauguracji sezonu w Monte Carlo ekipę reprezentował Sébastien Ogier. Podczas ostatniej rundy w Szwecji, jak i nadchodzącego Rajdu Safari w Kenii, za kierownicą Yarisa zasiądzie natomiast Rovanperä.

Toyota zdecydowała się nie ujawniać całego kalendarza startów swoich nieetatowych kierowców i zamiast tego ogłasza składy osobno na poszczególne rundy. W czwartek zakomunikowano, że podczas WRC Rajdu Chorwacji do zespołu powróci Ogier.

Były zwycięzca

Impreza odbywająca się w weekend 18-21 kwietnia była łaskawa dla francuskiego kierowcy w 2021 roku, gdy wygrał z przewagą 0,6 sekundy nad Evansem. W swoim drugim starcie w zeszłym roku zajął piąte miejsce, po przebiciu opony na piątkowym etapie.

Podobnie jak Toyota, Hyundai również wymienia swoich trzecich kierowców i nie ogłosił jeszcze, kto poprowadzi i20 N Rally1 w Chorwacji – typuje się jednak Andreasa Mikkelsena, który podobnie jak Ogier, wystartował jak dotąd tylko w Monte Carlo.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.