Trójząb MRF Tyres gotowy do walki o trzeci tytuł ERC

MRF
fot. FIA ERC - oficjalny profil Facebook

Zespół MRF Tyres potwierdził swój skład na tegoroczną kampanię ERC. Koncern z Indii ma apetyt na kolejny tytuł mistrzowski, wystawiając do walki aż trzy załogi.

Starty w biało-czerwonych barwach indyjskiego giganta oponiarskiego kontynuować będą czempioni Starego Kontynentu z sezonu 2022 – Efren Llarena i Sara Fernandez. Załoga z Hiszpanii powróci do walki po katastrofalnej wręcz kampanii 2023. Efren i Sara nie zdołali wygrać ani jednego rajdu, a na przestrzeni całego roku ich łupem padł ledwie… jeden oes. Ich wielka frustracja widoczna była w wielu wywiadach – Efren narzekał wciąż na nastawy samochodu, nie mógł „dogadać się” z Fabią RS, ostatecznie powrócił do konstrukcji… R5.

Zobacz też: Imponująca lista zgłoszeń na ERC 5. Rajd Węgier

Współpracę z MRF podtrzymują także aktualni wicemistrzowie – Martins Sesks oraz Renars Francis. Zwycięzcy Orlen Rajdu Polski i Tet Rally Liepaja podjęli decyzję o zmianie maszyny, przesiadając się do najnowszego GR Yarisa w specyfikacji Rally2 obsługiwanego przez SRT.

Trójząb reprezentacji MRF Tyres uzupełni załoga z Włoch – Andrea Mabellini i Virginia Lenzi. Triumfatorzy Clio Trophy by Toksport WRT 2021 potwierdzili program startów w najnowszej Fabii RS Rally2. Co ciekawe, skład ekipy Viveka Ponnusamy’ego powiększyć może czwarty kierowca, Giacomo Costenaro. Włoch pojawi się jednak w dość ograniczonej liczbie imprez.

MRF Tyres po trzeci triumf w Europie

Po wejściu do świata jazdy na opis i powołaniu do życia oficjalnego zespołu, ekipa Viveka Ponnusamy’ego zdobyła kilka tytułów mistrzowskich – zarówno tych indywidualnych, jak i drużynowych. Zdecydowanie najsłodszy był sezon 2022 – wspomnieni Llarena i Fernandez sięgnęli wtedy po tytuły mistrzowskie wśród kierowców i pilotów ERC, a MRF zdeklasował rywali w tabeli zespołowej (wygrywając pięć z ośmiu imprez). Indyjski koncern zapisał też na swoje konto triumfy w słonecznej Italii (wiktoria na asfalcie oraz na luźnej nawierzchni). W ubiegłym roku udało się obronić zespołowe złoto na Starym Kontynencie, lecz zabrakło cennego, indywidualnego triumfu. Martins Sesks musiał uznać wyższość Haydena Paddona.

Komplet informacji o tegorocznej kampanii ERC znajdziecie na stronie czempionatu. Po więcej emocji z oesów Rajdowych Mistrzostw Europy zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!