Trzęsienie ziemi w Haasie – zmiana szefa zespołu

4
Fot. Haas F1 Team

Zespół Haas zadebiutował w Formule 1 w 2016 roku i nie osiągnął od tamtej pory nic, poza jednym przypadkowym pole position. Właściciel ekipy ma dość takich wyników i zarządził zmianę szefa zespołu.

Günther Steiner był jednym z założycieli zespołu, który przez kibiców jest znany przede wszystkim ze swojego zamiłowania do przeklinania, co pokazał w serialu Jazda o życie. Steiner wykorzystał swoją popularność, aby wejść do świata kultury masowej, wydając swoją książkę oraz obejmując rolę producenta w serialu telewizyjnym.

Będzie miał na to więcej czasu po tym, jak został zastąpiony na stanowisku szefa zespołu. Jego następca został już wybrany – to Ayao Komatsu, który również jest w ekipie od samego początku. 47-latek zaczynał jako główny inżynier wyścigowy, skąd awansował na stanowisko szefa działu inżynierii. Japończyk w przeszłości pracował dla zespołów BAR oraz Renault.

Komatsu ma wprowadzić zespół na właściwe tory, maksymalizując marnowany potencjał drzemiący w ludziach oraz zasobach Haas F1 Team. Będzie miał przy tym wsparcie nowego dyrektora operacyjnego, który zostanie mianowany w późniejszym terminie.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.