sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweWalka o wysoką stawkę w TOYOTA GR CUP DIGITAL

Walka o wysoką stawkę w TOYOTA GR CUP DIGITAL

TOYOTA GAZOO Racing Polska przenosi sportową rywalizację w cyfrowy świat e-motorsportu podczas 7. rundy TOYOTA GR CUP DIGITAL. Tym razem kierowcy zasiądą w Toyocie GR Supra Racing Concept GT3 i zmierzą się na wymagającej trasie wirtualnego toru Grand Valley – Highway 1.

TOYOTA GR CUP DIGITAL to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana przez TOYOTA GAZOO Racing Polska we współpracy z popularną e-sportową ligą Gran Turismo Team Cup (GTTC), podczas której można rywalizować za kierownicą wyjątkowych sportowych aut Toyoty. Kalendarz rozgrywek składa się z ośmiu rund rozgrywanych od kwietnia do grudnia. Przed zespołami biorącymi udział w serii pozostały już tylko dwie finałowe rundy.

Trzecia odsłona GR Supry
Kierowców walczących w TOYOTA GR CUP DIGITAL czeka spore wyzwanie. W ich ręce podczas zawodów na Grand Valley oddana będzie Toyota GR Supra Racing Concept ‘18. Auto przygotowane według specyfikacji wyścigowej grupy GT3 dysponuje potężną mocą 591 KM i przy masie zaledwie 1243 kg posiada rewelacyjny współczynnik masy do mocy wynoszący zaledwie 2.1 kg/KM. Tylnonapędowe auto jest bardzo szybkie, ale jest wymagające w prowadzeniu i potrafi być bardzo narowiste.

Dodatkowym wyzwaniem dla kierowców będzie brak możliwości zmiany ustawień auta. Z jednej strony podniesie to poziom trudności rywalizacji, ale z drugiej sprawi, że decydującym czynnikiem w walce w równych samochodach będzie talent kierowców.

To już trzecia okazja dla kierowców do jazdy za kierownicą GR Supry w tym sezonie. Na początku roku w kwalifikacjach pretendenci do udziału w TOYOTA GR CUP DIGITAL 2023 walczyli o szansę na udział w cyklu w seryjnych Toyotach GR Supra. Następnie kierowcy siedmiu najlepszych zespołów zmierzyli się w 1. rundzie, prowadząc GR Suprę GT4. Teraz będą mieli okazję spróbować rywalizacji w najmocniejszej wersji GR Supry, nie licząc jej koncepcyjnego pierwowzoru Toyoty FT-1 VGT GT3, który użyty był podczas 2. rundy.

California Dreaming
Przedostatnia runda TOYOTA GR CUP DIGITAL rozegrana zostanie w słonecznej Kalifornii, na klasycznym torze Grand Valley w pełnej konfiguracji Highway 1. Wirtualny obiekt został ulokowany na rozległym terenie, gdzie ocean styka się z górami, a dla jego uatrakcyjnienia wyścigową nitkę poprowadzono przez długi most i tunele. Tworzy to dynamicznie zmieniające się otoczenie, które daje dużo radości z jazdy po krętych nadmorskich drogach.

Trasa o długości 5099 metrów ma 18 zakrętów o zmiennej konfiguracji, a jej wyróżniającą cechą jest różnica poziomów wynosząca aż 97 metrów. Duże zmiany wysokości, zakręty z ograniczoną widocznością oraz bardzo szybkie długie proste zmuszą kierowców do zachowania nieustannej czujności i wysokiej precyzji jazdy.

Kto stanie na podium TOYOTA GR CUP DIGITAL?
Lider klasyfikacji rocznej, zespół Elite Racing Squad, ma szansę sięgnąć po tytuł TOYOTA GR CUP DIGITAL 2023 już w przedostatniej rundzie. Przez cały sezon zespół prezentował najwyższy poziom, a jego kierowców było bardzo trudno pokonać. Teraz Elite Racing Squad czeka rywalizacja o dużą stawkę i pod bardzo dużą presją. Rywale z pewnością będą chcieli wykorzystać ich najdrobniejszy błąd.

W stawce TOYOTA GR CUP DIGITAL będą się toczyć także inne bitwy. Zespoły Sim Racing Champions i Power Canvas Racing walczą pomiędzy sobą o drugie i trzecie miejsce. Ich rywalizacji towarzyszą bardzo duże emocje i liczne widowiskowe pojedynki. Z kolei w zmaganiach o czwarte i piąte miejsce Arrows Team Racing Toyota Łódź i Grip Extreme Forever dbają o to, aby ich walka była równie emocjonująca.

W przedostatniej rundzie pozostało jeszcze wiele do zdobycia, także w drugiej części tabeli punktowej. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy zespołami Pitbull Racing Team oraz Rally & Racing Army, które walczą o każdy punkt i starają się uniknąć ostatniego miejsca w rywalizacji.

7. runda TOYOTA GR CUP startuje w czwartek 16 listopada o godzinie 19.00 i będzie można ją śledzić na żywo w serwisie YouTube>>> LINK DO TRAMSMISJI LIVE

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

NAJPOCZYTNIEJSZE