Johan Kristoffersson jest niezwyciężony w FIA World Rallycross Championship 2022! W niedzielę wygrał drugą rundę w Rydze. RX2e po raz pierwszy wygrał Patrick O’Donovan a Euro RX1 wygrał Sondre Evjen.

Niedzielna rywalizacja rozgrywana była przy zmiennych warunkach pogodowych. Podobnie jak podczas sobotniego finału, czterokrotny Mistrz Świata nie wygrał startu, ale dzięki dobrej taktyce podczas finału odniósł 30-ste zwycięstwo w World Rallycross Champioship!  Trzy rundy, trzy zwycięstwa Kristofferssona. Na drugim miejscu linię mety przeciął Kevin Hansen a na trzecim miejscu Ole Christian Veiby. Kolejne dwie rundy World RX odbędą się na Portugalskim torze Montalegre.

World RX Ryga 2022 | fot. Marcin Maksymiuk -mmxphoto.pl

Jedyną w ten weekend kategorię z silnikami spalinowymi Euro RX1 wygrał Sondre Evjen (Audi S1). Drugie miejsce zajął zwycięzca dwóch pierwszych rund Anton Marklund (Hyundai i20). Trzecie miejsce wywalczył Enzo Ide (Audi S1).

Z zawodników Oponeo Motorsport w zawodach wystartował tylko Marcin Gagacki. Dariusz Topolewski z powodu choroby musiał wycofać się w ostatniej chwili. Ggackiemu w półfinale na starcie, po zapaleniu zielonego światła, zgasło auto a jego ponowne odpalenie trwało aż sześć sekund. Mimo to, był to dobry weekend w jego wykonaniu. Zajął ósme miejsce w zawodach, a w generalne Mistrzostw Europy awansował na dziesiąte miejsce. Poniżej Marcin opowiada o weekendowym ściganiu w Rydze, oraz o swoim podejściu do elektryfikacji motorsportu.

W kategorii RX2e zwyciężył 18-nasto letni Patrick O’Donovan przed Isakiem Sjökvistem i Viktorem Vranckxem.