Elantra N TCR zadebiutuje w tym sezonie w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR. Tym samym zespół Hyundaia, po trzech latach, przesiądzie się z i30 N TCR właśnie do Elantry.

W ciągu trzech sezonów Hyundai i30 N TCRW wygrał 21 wyścigów i stawał na podium średnio w co drugich zawodach. Gabriele Tarquini i Norbert Michelisz wygrali dwie pierwsze edycje Pucharu Świata za kierownicą modelu i30 N, a kliencki zespół BRC triumfował w klasyfikacji ekip w sezonie 2018. Mimo tego przyszedł czas na nowe otwarcie. W tym sezonie na torach pojawi się nowy model ze stajni Hyundai Motorsport – będzie to Elantra N TCR.

„Wprowadzenie do stawki modelu Elantra N TCR to okazja do dalszej promocji rosnącej marki N i miejmy nadzieję również dodania kolejnych zwycięstw do listy sukcesów naszych klientów” – powiedział szef marki N oraz motorsportu w Hyndaiu Till Wartenberg

Hyundai Elantra N TCR – nowy samochód, ten sam cel

Zmiana samochodu w 2021 r. będzie nowym wyzwaniem. Jednak, jak twierdzi Hyundai wszyscy kierowcy będą dobrze przygotowani na weekend otwierający sezonu na Nürburgring Nordschleife, aby zatrzeć wspomnienia z rozczarowującego sezonu 2020.

„Elantra N TCR stawała się coraz lepsza za każdym razem, gdy byliśmy na torze, a przed pierwszym wyścigiem mamy jeszcze zaplanowane kilka testów” – powiedział Luca. 

Po pierwszej rundzie w Niemczech, seria ma odwiedzić siedem kolejnych torów. WTCR 2021 obejmuje wyścigi na torze Hungaroring i Adria Raceway oraz Inje Speedium w Korei Południowej, a zakończenie sezonu ma odbyć się na słynnym torze ulicznym w Makau.

Hyndaia w sezonie 2021 reprezentować będą dwa zespoły klienckie – w BRC Squadra Corse startować będą Tarquini i Michelisz, z kolei w Engstler Motorsport pojadą Luca Engstler i Jean-Karl Vernay.