poniedziałek, 14 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Wypowiedzi przed Grand Prix - Sopot

Wypowiedzi przed Grand Prix – Sopot

Grand Prix w Sopocie, czyli kolejna runda GSMP właśnie trwa. Zapraszamy więc z tej okazji do zapoznania się z wypowiedziami zawodników przed startem:

1.

Dwóch kierowców DaftRacing w nadmorskich rundach GSMP – INFORMACJA PRASOWA

Nadmorskie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną już w najbliższy weekend 21-23 sierpnia na 3050 metrowej trasie z Sopotu do Gdyni. Grand Prix Sopot rozegrane zostanie już po raz 18 w historii na ulicznej trasie, na której pojawi się 50 zawodników, jacy zgłosili się do zawodów.

W stawce najmocniejszych zawodników nie zabrakło przedstawicieli DaftRacing – Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka. Michał pojawi się w N+2000 za kierownicą Mitsubichi Lancerze Evo, a Jędrzej wystartuje pucharowym VW Golfem w klasie E1+2000, w której startują zawodnicy w autach BergMonster, czyli osiągających moce blisko 600 koni mechanicznych.

Start Wyścigu zlokalizowany jest na ulicy Malczewskiego w Sopocie, ale co roku największa liczba kibiców zbiera się na Rondzie na ulicy Kolberga, gdzie znajduje się charakterystyczny punkt widokowy, ale również jeden z najtrudniejszych elementów trasy dla wszystkich kierowców.

W klasie Michała Ratajczyka pojawi się 6 zawodników, podobnie jak u Szcześniaka. Sobota to pięć podjazdów, które zawodnicy rozpoczną o godzinie 10:00. W sobotę kierowcy GSMP Sopot, startujący w 12 rundzie zaliczą 4 przejazdy.

Michal_Ratajczyk

Michał Ratajczyk:

Cieszę się, że wybieramy się na wyścig górski do Sopotu. To w ogóle nieźle szalone, żeby ścigać się pod górę nad polskim morzem, ale jak mówią moi koledzy to jak najbardziej możliwe. Podczas Grand Prix Sopot-Gdynia zespół DaftRacing powiększy się do dwóch zawodników. Na starcie po raz pierwszy pojawi się VW Golf Cup w specyfikacji E1+2000, a za kierownicą zasiądzie Jędrzej Szcześniak. Fajnie, że grono zawodników wyścigowych powiększa się o kierowców, którzy na co dzień ścigają się na torach. Jędrzej nie będzie miał łatwej roboty, ponieważ odcinek na którym rozegrane zostaną 11 i 12 runda to uliczna trasa, bardzo rajdowa i szybka. Ja wolę techniczne odcinki, z ciasnymi zakrętami, gdzie można jechać torem. W trójmieście większe znaczenie odegra pogoda i moc samochodu. Słyszałem, że kiedy pada, to zawodnicy z N+2000 wskakują na podium w klasyfikacji generalnej, ale ja postaram się wykonać ten plan również na suchej nawierzchni. Na liście zgłoszeń mamy 50 zawodników i sporo nowych nazwisk. W mojej klasie N+2000 zgłosiła się rekordowa liczba 6 zawodników. To jeszcze bardziej zagrzewa mnie do walki. Serdecznie zapraszam na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/daftracing, gdzie na bieżąco będziecie mogli śledzić nasze poczynania podczas ulicznych wyścigów górskich nad Bałtykiem już w ten weekend 22-23 sierpnia. Dziękuję moim partnerom i sponsorom za wsparcie startów w GSMP: Daft Code, technicsystem.pl oraz kwejk.pl. Firma 7Motorsport zajmuje się profesjonalną obsługą naszych samochodów, które jak widać dojeżdżają do mety w czołówce klasyfikacji generalnej. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i każdego kto podczas tego weekendu przyjedzie na wakacje do Sopotu i trójmiasta. Będzie można odpocząć, zjeść rybkę i zobaczyć świetne wyścigowe show.

 Jedrzej_Szczesniak

Jędrzej Szcześniak:

Debiutuję w wyścigach górskich podczas wyjątkowych zawodów Grand Prix Sopot. Słyszałem dużo dobrych słów i opinii o cyklu GSMP od mojego zespołowego kolegi Michała Ratajczyka. To będzie nasza okazja do wspólnego startu. Jeździliśmy razem w Kia Lotos Race, ale w tym roku nasze drogi się rozeszły. Ja jeżdżę w Volkswagen Golf Cup, a Michał z powodzeniem w wyścigach górskich. To będzie treningowy start VW Golfem Cup w kalsie E1+2000. Mój samochód jest przednionapędowy, a w mojej klasie są potwory o mocach blisko 600 koni. Chcę się dobrze bawić i sprawdzić w stawce GSMP. Za tydzień biorę udział w wyścigu na torze Sachsenring, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców. Fajnie, że mamy wyścig nad morzem. Można oprócz rywalizacji odpocząć na plaży i poopalać się. Obejrzałem sporo onboardów i filmów z poprzednich lat i widzę, że to bardzo medialny wyścig, z głównym punktem, którym jest Rondo na ulicy Kolberga w Sopocie. Tam gromadzą się tłumy kibiców i wczasowiczów. Tor jest uliczny, trzeba uważać na wysokie krawężniki i szykany. Niemniej jednak chcę być szybki i chcę się sprawdzić w towarzystwie szybkich kierowców. Jeśli mi się spodoba to prawdopodobnie pojawię się jeszcze w GSMP. Zapraszam wszystkich do śledzenia naszych zmagań na profilu Facebook: https://www.facebook.com/daftracing. Dziękuję moim partnerom firmie Daft Code oraz 7Motorsport za serwis mojego pucharowego Golfa.

2.

Informacja prasowa Piotra Ostrowskiego przed eliminacją GSMP w Sopocie

PiotrOstrowski_przedSopotem

Piotr Ostrowski:

Powoli zbliżamy się do końca sezonu. Tym razem ścigać się będziemy na trasie Sopot-Gdynia, która nie należy do moich ulubionych, choćby ze względu na odległość jaką trzeba pokonać, żeby przejechać się półtorej minuty po trasie na której jest niewiele ponad dziesięć zakrętów. Jeśli do tego tradycyjnie spadnie deszcz to zawody stracą na atrakcyjności szczególnie z punktu widzenia kibiców, których bez względu na pogodę gorąco zapraszam na GP Sopot. Mimo wszystko osobiście wolałbym deszcz, ponieważ na mokrej nawierzchni łatwiej nawiązać walkę z dużo mocniejszymi autami z grupy OPEN. Trasa jest szybka i niebezpieczna co pokazały ubiegłe lata parząc przez pryzmat ilości rozbitych aut. Ale nie ma co narzekać. Zawody są w harmonogramie i nawet jeśli się komuś nie podobają to trzeba je pojechać, jeśli chce się liczyć w walce o zwycięstwo na koniec sezonu. Moje starty wspiera firma TURBO-RZESZÓW zajmująca się naprawa i regeneracją turbosprężarek oraz wyważaniem dynamicznym elementów wirujących, natomiast patronem medialnym jest portal gsmp.pl.

3.

Walka w grupie A zaczyna się od Sopotu – Grzegorz Kozioł

Zbliżający się weekend będzie bardzo gorący dla zawodników startujących w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie tylko za sprawą zaciętej rywalizacji, ale również miejsca rozgrywania zawodów, bowiem 11 i 12 runda odbędą się w Sopocie na ulicznej trasie.

Do zawodów zgłosiło się 50 zawodników w tym krakowski kierowca Grzegorz Kozioł, który w Grand Prix Sopot-Gdynia wystartuje po raz kolejny. W ubiegłym roku otarł się on o podium podczas sobotniej rundy i zdecydowanie wygrał walkę w grupie A.

Obecnie tracąc jedynie trzy punkty musi mocno nacisnąć gaz i wyprzedzić dwukrotnie swojego konkurenta Piotra Ostrowskiego w walce o tytuł Mistrza Polski, tym bardziej, że do zakończenia sezonu pozostały już tylko 4 rundy.

Zawody w Sopocie rozgrywane są na 3050 metrowej trasie prowadzącej ulicą Malczewskiego z Sopotu do Gdyni. Pierwsze wyścigi kibice oraz wczasowicze będą mogli obejrzeć od sobotniego poranka, kiedy to o godzinie 10:00 ruszy pierwszy podjazd zapoznawczy 18 edycji trójmiejskiego wyścigu górskiego.

SONY DSC

Grzegorz Kozioł:

W tym roku na wybrzeże wybraliśmy się pociągiem Pendolino. Podróż była bardzo komfortowa i stwierdzam, że jazda samochodem w dzisiejszych czasach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale do samochodu wsiadam już w sobotę i będę ścigał się w bardzo egzotycznym wyścigu o Grand prix Sopotu po ulicach trójmiasta. W ubiegłym roku udało mi się w cuglach wygrać grupę A i zająć podczas sobotniej rundy nawet 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z pewnością nie zabraknie na ulicy Malczewskiego i na rondzie przy ulicy Kolberga w Sopocie tysięcy kibiców, jacy co roku dopingują nas do szybkiej jazdy. Trasa, która jest bardzo techniczna, a zarazem krótka i niebezpieczna, w tym roku po raz 18 stanie się centrum zmagań wyścigowych górali. Chciałbym nawiązać bardzo zaciętą walkę w grupie A. Zbliża się koniec sezonu i trzeba myśleć o wyniku. Mamy cztery rundy, a punktowo jestem bardzo blisko z Piotrem Ostrowskim. Dzielą nas tylko 3 punkty w rocznej tabeli, a więc rywalizacja jakby zaczyna się od zera. Dziękuję moim partnerom za wsparcie startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski – firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax oraz ekipie Witek Motorsport za serwis samochodu i Team Promotion Marketing i PR Sportowy za oprawę medialną, a portalowi www.wyscigigorskie.pl za patronat medialny. Czekam już na sobotnie pierwsze podjazdy i serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na trasę do Sopotu.

4.

Michał Tochowicz przed debiutem w Grand Prix Sopot

MTochowicz Foto 004 - Autor Agnieszka WoBkowicz

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w ten weekend wybierają się nad Bałtyk, a wszystko za sprawą Grand Prix Sopot, które już po raz osiemnasty będzie gościć „górali”. Lista zgłoszeń 11 i 12 rundy GSMP liczy 50 zawodników, a wśród nich także Michał Tochowicz (Peugeota 1o6 S16), dla którego będzie to pierwszy start w sopockiej imprezie.

Michał Tochowicz: „Przede mną kolejne sportowe wyzwanie – wyścig górski w Sopocie. W całym kalendarzu, który skupia się na południu Polski jest jeden weekend, gdy docieramy aż nad Bałtyk. To jednak tylko jedna z bardzo wielu cech, które wyróżniają ten właśnie wyścig. Trasa jest stosunkowo krótka i płaska, ale z tego co o niej wiem bardzo trudna. Jest tu kilka naprawdę ciekawych zakrętów, a do tego szykany i rondo – elementy które bardziej pasują do rajdowego odcinka specjalnego, ale jestem ciekawy jazdy po tej trasie. Będzie atrakcyjnie dla zawodników i dla kibiców.

Udało się wyjazd połączyć z urlopem, więc przygotowania wyglądają spokojniej niż przy innych rundach. Do zespołu dołączyły nawet moje dwa psy 🙂 Pogoda nam się udała, więc jestem w bardzo dobrym nastroju i nie mogę się doczekać wyścigów. Peugeot też jest bardzo dobrze przygotowany – ekipa K-sport Auto Serwis wykonała świetną robotę. Obydwaj z Peugeotem mamy zamiar się dobrze bawić : ) Kolejny wyścig to oczywiście nowe doświadczenia. Wymieniliśmy hamulce po Banovcach, przechodzimy z Ferodo na Carbon Lorraine. Zobaczymy w praktyce, jak się będzie spisywał nowy zestaw. Cel jest jeden – mam nadzieję z każdym podjazdem poprawiać swoje tempo i unikać błędów, co mam nadzieję pozwoli nawiązać walkę z konkurentami i da dobry wynik.

MTochowicz Foto 005 - Autor Agnieszka WoBkowicz

Liczę na to, że weekend przyniesie wszystkim wielkie sportowe emocje. Dziękuje naszym partnerom za pomoc w tym debiucie – wspierają mnie ProfiAuto, ROWE Motor Oil i K-sport Auto Serwis z Opola. Pogoda nad morzem jest piękna i jeśli sprawdzą się prognozy to taki będzie cały weekend, więc zapraszam wszystkich na GSMP Sopot!” 

5.

Tomasz Myszkier w swoim domowym wyścigu

TMyszkier 003 - autor Agnieszka WoBkowicz
Przyjęło się mówić, że to wyścig w Sopocie jest tą „najdalej położoną imprezą”, ale w stawce Górskich Samochodowym Mistrzostw Polski jest grupa zawodników, która takie dystanse musi pokonywać prawie co wyścig. Tak właśnie jest na przykład z zespołem Tomasza Myszkiera, który mieszka kilka kilometrów od trasy Grand Prix Sopot, więc w ten weekend wystartuje w swoich domowych zawodach. Obok Tomasza, którego Porsche 911 zadebiutuje na tej trasie, w 11 i 12 rundzie zobaczymy jeszcze dwóch przedstawicieli wyścigowej rodziny – Wojciecha Myszkiera w Renault Clio Sport i Tadeusza Myszkiera w Fiat Abart 131 Rally. Mocna ekipa będzie z pewnością mogła liczyć na gorący doping i wsparcie tłumów kibiców.
Tomasz Myszkier: „Do dziś bardzo żałuje, że obowiązki zawodowe nie pozwoliły mi stanąć na starcie GSMP Banovce i chociaż czasu, jaki mogę poświęcić swojej pasji, nadal dużo mi nie przybyło to nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie zabraknąć w Sopocie. Mieszkam kilka kilometrów stąd, więc nie mogę nie skorzystać z kolejnej okazji rywalizacji na swoim podwórku.
Znam tą trasę na pamięć, więc wiem też jak jest ona specyficzna i co w sobie kryje. Jest bardzo nierówno i dziurawo, więc musieliśmy wprowadzić dużo zmian w zawieszeniu i geometrii samochodu, który tutaj pojawi się po raz pierwszy. Będzie to dla niego kolejna próba. Z drugiej strony jest bardzo szybko, więc mimo, że wracam po dłuższej niż zwykle przerwie, to szybko złapie rytm i będę się tu dobrze czuł. O wynik nie będzie łatwo, ale jesteśmy solidnie przygotowani, także na zmienne warunki.
Postaram się nie zawieść ani zespołu, który, jak zawsze ciężko pracował, ani kibiców, którzy tworzą tu piękną atmosferę. Kolejna motywacja, to fakt, że będzie tutaj z nami na serwisie cała rodzina, a na trasie, aż trzy samochody. Bardzo się cieszę, że możemy walczyć tutaj i to w takim gronie.
W tym starcie wspierają nas: Sentoza Golf, IRMEX.eu, VECO, KJK Tools. Także tutaj naszym patronem medialnym jest portal GSMP.pl. Serdecznie zapraszam wszystkich do przyjazdu do Trójmiasta i śledzenia w ten weekend rywalizacji. Do zobaczenia na GSMP Sopot.”

6.

 Waldemar Kluza przed rundami w Sopocie

WKluza 03 - Autor Agnieszka WoBkowicz

Waldek Kluza: „W kalendarzu GSMP przyszedł czas na wyścigi w Sopocie. Nasz cel na ten sezon jest już zasadniczo poza zasięgiem, więc podjąłem decyzję, że w czterech ostatnich rundach pojadę z seryjnym silnikiem. Będzie ciężko o wynik, na podium, które zawsze „lubiło mnie” w Sopocie, ale stawiam przede wszystkim na przyjemność i efektowną jazdę dla kibiców. Będę miał też szansę porównać jeszcze dokładniej Colta z Lancerem i jestem ciekawy, jak to wyjdzie.
Braki w mocy będę mógł nadrobić jedynie na mokrym. Dla mnie byłoby najlepiej pojechać treningi na suchym, a wyścigowe podjazdy na mokrym, ale najważniejsze, żeby warunki były równe dla wszystkich.

WKluza 04 - Autor Agnieszka WoBkowicz
Niezależnie od pogody wyzwanie i tak jest duże, bo Sopot to krótka, ale trudna trasa. Kilka miejsc jest bardzo zdradliwych i niebezpiecznych (gdzie najchętniej zamknęło by się oczy). To gwarantuje jedno, że emocji nie zabraknie, a jeśli przy trasie znów pojawią się tłumy kibiców zapowiada się bardzo ciekawy weekend. Zdecydowaliśmy się na krótki urlop z całą rodziną, więc będę miał na miejscu też wyjątkowo mocne wsparcie. Zapraszam wszystkich do śledzenia Grand Prix Sopot.
Podczas 11. i 12. Rundy wspierać nas będą: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Millers Oils, Rally-Tech.pl, Kopalnia Mocy, Buchti.pl oraz portal GSMP.pl.”

7.

Debiut Gosa w Grand Prix Sopotu

Wielkie święto wyścigów górskich, tak krótko można powiedzieć o zbliżających się rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie w weekend 21-23 sierpnia rozegrane zostaną na trasie w nadmorskim Sopocie.

Na liście zgłoszeń Grand Prix Sopot-Gdynia widnieje 50 nazwisk, w tym aż 23 kierowców dysponujących samochodami historycznymi. W grupie C7 zobaczymy kierowcę zespołu Exact Systems Race & Rally Team Pawła Gosa, który do trójmiasta przywiezie Subaru Imprezę.

Paweł w swojej grupie zmierzy się z 7 zawodnikami, a jego największymi konkurentami będą Karol Falk, dysponujący identycznym Subaru oraz Paweł Dziewiątkowski w Lancerze Evo, a także dwóch kierowców BMW – Janusz Jania i Jacek Handl.

Zawody rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę na 3050 metrowej trasie prowadzącej ulicą Malczewskiego w Sopocie, z metą w Gdyni. Najciekawszym punktem bałtyckiej trasy jest Rondo przy ulicy Kolberga, na którym co roku zbiera się kilka tysięcy kibiców, a głos spikera Krzysztofa „Szaji” Szajkowskiego wspiera wszystkich zawodników walczących o cenne sekundy na jednej z najbardziej nieprzewidywalnych tras w kalendarzu GSMP 2015.

Pawel_Gos

Paweł Gos

Pierwszy raz pojawię się na trasie Grand Prix Sopot-Gdynia. Podobnie jak na innych trasach debiuty są trudne, ale cieszy mnie, że trasa położona na północy polski daje możliwość połączenia wyścigu z wakacyjnym pobytem w letniej stolicy Polski. Po liście zgłoszeń widać, że zawody będą bardzo ciekawe. Ośmiu zawodników zgłosiło się w grupie C7, a moich bezpośrednich konkurentów będzie czterech. Trójmiejska trasa jest stosunkowo płaska i będę mógł powalczyć z kierowcami z BMW. Jest też bardzo szybko i miejscami jedziemy 200 km/h miedzy drzewami. To na pewno bardzo medialna runda. Ulcizna trasa, rondo na ulicy Kolberga, tysiące kibiców i wczasowicze, którzy mogą obejrzeć takie zawody. To wszystko powoduje, że nie mogę doczekać się zbliżających się rund. Zespół Exact Systems Race & Rally Team powinien znowu zapunktować. Rafał Serafinowicz uporał się już ze swoim samochodem i liczymy na jego dobry występ w grupie A. Rywalizacja w tym sezonie dobiega końca. Zostały tylko cztery rundy i teraz trzeba zbierać punkty, które będą potrzebne na koniec roku. Zapraszam wszystkich na super zawody nad polskim morzem.

8.

Radek Ćwięczek – Muszę gonić i dać z siebie wszystko
Niespełna kilka dni dzieli nas od nadmorskich rund w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Grand Prix Sopot-Gdynia pomimo, że daleko od gór, to już na stałe wpisał się w kalendarz wyścigów górskich i w tym roku osiągnie swoją pełnoletniość świętując swoją 18 edycję. Na liście zgłoszeń widnieje ponad 40 zawodników, w tym ścisła czołówka cyklu. W klasie N-2000 o dobre rezultaty powalczy Radek Ćwięczek. Będzie to trzeci występ krakowianina na nieco ponad trzykilometrowej trasie z Sopotu do Gdyni.

IMG_1176

Radek Ćwięczek: Zaczynamy końcówkę sezonu i myślę, że Sopot będzie dla mnie kluczowym wyścigiem. Jeśli na Pomorzu wyniki będą bardzo dobre i odrobimy punkty do Mateusza Misiewicza, to walka o tytuł v-ce mistrza w klasie będzie możliwa do samego końca. To jest na tę chwilę dla mnie najważniejsze! Muszę gonić i dać z siebie wszystko. Rok temu były bardzo ciężkie warunki, mam nadzieje że teraz pogoda dopiszę i będziemy mogli cisnąć na sto procent.
Bardzo chciałbym się pokazać z dobrej strony, ponieważ będę miał spore wsparcie od moich partnerów z CATKOP, którzy w bardzo licznej grupie przyjeżdżają na ten wyścig. Trasa na ul. Malczewskiego jest bardzo szybka, wyboista i jeśli popada deszcz to staje się bardzo śliska. Mam na niej doświadczenie z dwóch startów i muszę z niego skorzystać. Trzymajcie kciuki za Clio w barwach Finish-A oraz CATKOP – do zobaczenia podczas kolejnych rund GSMP 2015!

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2015 są CATKOP, Finish-A oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto-Moto Biznes.

Informacja prasowa: Robert Duszyk

9.

Roman Baran 14 raz w Sopocie

Wakacyjne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już w ten weekend. Nadmorskie ściganie na 3,5 km trasie z Sopotu do Gdyni rozegrane zostaną już 18 raz. Na liście zgłoszeń widnieje 50 zawodników wśród nich ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie E1-2000 Roman Baran, który startuje Renault Clio RS.

m09

Roman Baran: Sopockie rundy należą do tych trudniejszych. Rajdowa trasa jest bardzo wymagająca i szybka co powoduje, że każdy z nas musi się mocno pilnować aby bez przygód dojechać do mety. Mój cel to ukończenie zawodów na jak najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz w „ośce”. Bardzo lubię te zawody to już 14 raz kiedy zawitam w Sopocie na rundach GSMP u Lecha Orskiego przez ten czas nie odpuściłem ani jednej rundy. Mimo tego, że większość z nas „górali” mieszka na południu polski to lista zgłoszeń dopisała i będzie z kim rywalizować o najwyższe lokaty. Wszystkich kibiców, którzy jeszcze wypoczywają nad Polskim morzem w pobliżu trójmiasta zapraszam w sobotę już od godziny 11.00 rozpoczną się podjazdy treningowe. Natomiast w niedzielę start do pierwszych podjazdów treningowych od godziny 9.30. Dla tych co nie będą mogli się zjawić by dopingować na żywo zapraszam przed komputery do śledzenia mojej strony na facebooku https://www.facebook.com/RomanBaranRacing. Serdeczne podziękowania dla Miasta Rzeszów – stolica innowacji za wsparcie oraz partnerom: Szik, Handlopex, Bendix, LRacing, Carrera, B3Studio, Cutline, Motul, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy i portalowi www.wyscigigorskie.pl za wyjątkowy patronat medialny i najlepsze relacje prosto z tras GSMP. Do zobaczenia.

Harmonogram zawodów:

21.08.2015 (piątek)
15.30 – 19.00 – Centrum Handlowe Riviera – Badanie Kontrolne – Gdynia

22.08.2015 (sobota)
10.00 – podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu
11.00 – pierwszy podjazd treningowy 11 rundy
12.00 – drugi podjazd treningowy
13.00 – uroczystość otwarcia zawodów – rondo ul. Kolberga
14.00 – start do I-szego podjazdu wyścigowego 11 rundy

23.08.2015 (niedziela)
9.30 – pierwszy podjazd treningowy 12 rundy
10.30 – drugi podjazd treningowy 12 rundy
12.30 – start do I-szego podjazdu wyścigowego 12 rundy
13.00 – start do II-iego podjazdu wyścigowego 12 rundy

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza...

Krzysztof Romanowski wygrywa Drift Open w Debrznie.

Za nami emocjonująca inauguracje sezonu Drift Open w Debrznie. W klasie Masters - najwyższej w DO niepokonany...

Oliver Solberg – wygrana we Włoszech, wyjazd do Kenii!

Kariera młodego zawodnika jaśnieje coraz bardziej. Wicemistrz ERC z 2020 roku ma za sobą kolejny, bardzo udany...

Mercedes kończy śrubowanie swoich rekordów

Miniony weekend był dla stajni Mercedesa jednym z najgorszych w ostatnich miesiącach. Po wtopie w Monako, z...

Adrian Chwietczuk wygrywa 40. Rajd Podlaski!

Ostatni szutrowy sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski dla zawodnika Hołowczyc Racing. Olsztynianin w pasjonującej walce pokonał...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63