Wzruszający film reklamowy BMW z… niepokojącym przekazem?

189

BMW opublikowało niedawno znakomity i niezwykle wzruszający spot reklamowy „Father & Son. Freude forever”. Powstaje pytanie, czy w materiale nie zaszyto zapowiedzi nowych aktów prawnych Unii Europejskiej? Czy BMW… przepowiedziało nam przyszłość?

Na wstępie trzeba zaznaczyć jedno – film zrealizowano w doskonały sposób, a całokształt najnowszej produkcji BMW to swego rodzaju wyciskacz łez. Bohaterami spotu są Robert i jego syn, Christopher. Wyraźnie zasmucony senior zostawia urzędnikowi swój dokument prawa jazdy, przy okazji wracając wspomnieniami do czasów młodości – pierwszych lekcji nauki jazdy (naturalnie za kierownicą kultowego dziś BMW E30), czy pierwszych miłości. Widząc to, Christopher oddaje ojcu swoje elektryczne i4. Na jedną, być może już ostatnią przejażdżkę, po zamkniętym terenie wyłączonym z ruchu. Całość wieńczy piękne hasło – „Są uczucia, które zostają z nami na zawsze. Przyjaciele na zawsze”. Świetne, prawda?

fot. European Parliament – oficjalny profil Facebook

Idą zmiany?

Niestety, w tej beczce miodu jest też pewna nuta dziegciu. W Polsce nie ma dziś żadnego przepisu regulującego prawo do prowadzenia samochodów po przekroczeniu określonego wieku. Tym tematem zajęła się za to Unia Europejska. Pierwszym pomysłem (omawianym nawet w publicznej debacie), było odebranie prawa jazdy seniorom po siedemdziesiątce. Szybko zmieniono postulat na konieczność spójnych, europejskich regulacji prawnych, na mocy których siedemdziesięciolatkowie przechodziliby dodatkowe, obowiązkowe badania.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Pozytywny wynik zezwalałby na przedłużenie uprawnień na krótki okres czasu. Niezwykle ciekawą ideą miały być społeczne kampanie, które zachęcałyby seniorów do dobrowolnego zdawania swoich uprawnień. Taką sytuację zaprezentowano we wspomnianym spocie BMW. Na dzień dzisiejszy wciąż nie wiadomo, czy Unia pójdzie w stronę ograniczeń, czy zakazów.

Przypadek? A może koncern z Monachium zdradza nam przyszłość i… kierunek posłów UE?

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.