Zielonka wygrywa niedzielne WSMP

Jacek Zielonka był najlepszym zawodnikiem Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas niedzielnego wyścigu na torze Slovakia Ring, zaliczanego także do Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

Kierowca Radicala SR10 miał problemy techniczne, które uniemożliwiły mu ukończenie sobotniego wyścigu. Po wymianie turbosprężarki powrócił jednak do rywalizacji i w niedzielę zdobył pole position oraz przyjechał na metę jako pierwszy.

Drugi wśród zawodników WSMP był Mariusz Nierychlewski w Porsche 911 GT3 Cup, który zwyciężył w klasie D4 +3500. Jan Antoszewski w BMW E46 GTR triumfował w klasyfikacji D4 3500, zdecydowanie pokonując Amuno Pelette i Piotra Podobę w Hondach Civic TCR, których na mecie dzieliło zaledwie 0,959 sekundy. Czwarty był Artur Rowiński w Audi RS3 LMS.

W D4 2000 N/A triumfowała Katarzyna Terlikowska, pokonując Michała Bulińskiego i Nikodema Sileckiego. W D4 1400 wygrał Łukasz Lewandowski przed Wiktorią Rozenek i Witoldem Czwarno.

Najciekawszy wyścig dnia miał miejsce w Dywizji Narodowej 1 dla samochodów dawnego pucharu Kii Picanto. Po licznych przetasowaniach, Nikodem Sobczyk, Mieszko Matuszyk i Szymon Piotrowski wpadli na metę niemal równocześnie – całą trójkę dzieliło 0,807 sekundy.

Maciej Łaszkiewicz wygrał w DN2 przed Antonim Derebeckim, Radosław Wojdyna pokonał Marcelinę Czepiel w RN1, a Bruno Tomann zdobył punkty za pierwsze miejsce w RN2.

Na ostatnią rundę WSMP zawodnicy powrócą do Poznania, gdzie będą rywalizować na przełomie września i października.