4. Kryterium SuperOES Tor Poznań – podsumowanie

Fot. Tomasz Szwajkowski

W miniony weekend Tor Poznań gościł czwartą tegoroczną rundę Kryterium SuperOES Mistrzostw Okręgu Poznańskiego. Do startu przystąpiło 88 załóg.

Jedyny wiosenny SuperOES był ostatnim przed letnią przerwą na czas sezonu wyścigów samochodowych na Torze Poznań. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas prób sprawnościowych spotkała się z dużym odzewem i najwyższą frekwencją od czasu styczniowego charytatywnego SuperOES-u, powiązanego z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników – w Poznaniu i okolicach padało niemal bez przerwy od kilku dni, przez co przyczepność była niska i kierowcy podchodzili do rywalizacji z dużą rezerwą.

Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski górą

W takich warunkach najlepiej poradził sobie Michał Waloch. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski był najszybszy podczas wszystkich czterech przejazdów, notując niemal identyczne czasy trzech z nich. Poza klasyfikacją generalną, kierowca Forda Focusa RS triumfował w najmocniejszej klasie 6.

Waloch całkowicie zdominował rywalizację na mokrym torze, pokonując drugiego Jacka Tarazewicza w Mitsubishi Lancerze Evolution o ponad 40 sekund. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Adam Frąckowiak prowadzący BMW 318is, który zwyciężył w klasie 4. Tylko cztery sekundy stracił do niego jego rywal w klasie Maciej Cieślak, a obaj uzyskali lepszy wynik od najlepszego reprezentanta wyższej klasy 5, którym był Paweł Wendland w BMW E36.

W klasie 3 triumfował Michał Czochralski w Volkswagenie Lupo, w klasie 2 najszybszy był Paweł Zasada w Hondzie Civic, a zwycięstwo w klasie 1 odniósł Marek Śmiglak w Fiacie Seicento.

Pełne wyniki 4. rundy Kryterium SuperOES Tor Poznań znajdziecie tutaj.

Kryterium SuperOES wciska pauzę

Była to czwarta z siedmiu imprez zaliczanych do tegorocznych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego. Po wspomnianym charytatywnym SuperOES-ie, kierowcy rywalizowali także w lutym oraz na początku marca.

Kolejna runda Kryterium SuperOES odbędzie się dopiero w październiku, a sezon potrwa do końca listopada. Poza rundami zaliczanymi do cyklu, na Torze Poznań zostanie zorganizowany jeszcze dodatkowy, SuperOES Wigilijny w połowie grudnia.

Więcej informacji na temat Toru Poznań oraz imprez organizowanych na jedynym polskim obiekcie posiadającym homologację FIA znajdziecie w dedykowanej zakładce na stronie RALLY and RACE.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.