49. Rajd Monte Karlino [wideo]

W dniach 16-17 marca rozegrano 49. edycję Rajdu Monte Karlino, jednej z najstarszych imprez dla amatorów w Polsce. Organizator rajdu opublikował materiał podsumowujący tegoroczną imprezę.

49. Rajd Monte Karlino rozgrywany był w dwóch formatach – SKJS oraz KJS. Bazę rajdu zlokalizowano w Homanit Arenie w Karlinie, gdzie rozegrano jeden z prologów imprezy. Bazę serwisową usytuowano zaś na rynku w Białogardzie. Zawodnicy z kategorii SKJS mierzyli się na dystansie dwudziestu pięciu kilometrów, w ramach dziewięciu odcinków.

Bez większego zaskoczenia, Monte Karlino padło łupem urzędującego mistrza serii RMPZ, Dawida Matysiaka pilotowanego przez Krzysztofa Wojnowskiego w BMW „Rally1”. Drugie miejsce zajęli Adam Tomalak i Marcin Mitroniuk (Honda Civic), podium uzupełnili Krystian Itrich oraz Adam Hering (BMW E36). Na mecie sklasyfikowano dwadzieścia cztery duety.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W ramach amatorskiej, „cywilnej” formuły KJS najlepsi okazali się Bartosz Gesikowski i Radosław Ogórkiewicz. Załoga Lancera Evo pokonała duet Bogdanowicz/Kwietniewski o prawie czterdzieści pięć sekund. Trzecia lokata przypadła Mateuszowi/Pawłowi Bierutom.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.