Jos Verstappen zadebiutuje w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii

Verstappen
fot. British Rally Championship - oficjalny profil Facebook

Rajdowa kariera Josa Verstappena nabiera rumieńców! Ojciec urzędującego czempiona Formuły 1 zapowiedział właśnie swój debiut na odcinkach specjalnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Oficjalnie, będzie to jego pierwszy start na luźnej nawierzchni!

Verstappen senior potwierdził, iż wystartuje w drugiej rundzie British Rally Championship, walijskim Rallynuts Severn Valley Stages. Jos zaliczy tym samym podwójny debiut. Będzie to jego pierwszy występ na oesach Mistrzostw Wielkiej Brytanii i pierwszy start na szutrze. Jos pilotowany przez Belga, Renauda Jamoula zmierzy się z siedmioma odcinkami o łącznej długości przeszło stu kilometrów. Impreza z bazą w Llandrindod Wells wystartuje już 13.04.

Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy przyjechać do Walii, pojawić się na oesach British Rally Championship. Renaud startował w Wales Rally Great Britain już kilka razy, ale dla mnie te odcinki będą czymś zupełnie nowym. Przygodę z oesami zacząłem około dwa lata temu, ale do tej pory jeździłem tylko po asfalcie. Po testach na południu Francji podjąłem jednak decyzję o sprawdzeniu się na prawdziwej, szutrowej imprezie. Renaud ma dobre wspomnienia z Walii, więc Severn Valley Stages wydawało się idealne na pierwszy raz”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Spoglądając na oficjalne statystyki, Jos Verstappen wystartował już w dwudziestu trzech rajdach, wygrywając pięć z nich. W tym roku jego łupem padły dwie, belgijskie imprezy: Rallye de Hannu oraz Rallye des Ardennes. Poprzednie wiktorie miały miejsce w sezonie 2023 – Jos i Renaud wygrali Station Le Seau Monteberg Rally, East Belgian Rally (runda krajowego czempionatu) oraz Rally van Zuid-Limburg. Oesowa kariera Josa trwa raptem dwa lata – w pierwszym sezonie rywalizował za sterami Citroena C3 Rally2 (głównie ze stajni DG Sport Competition), zaś w zeszłym roku przesiadł się do najnowszej Fabii RS.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.