czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdy7. Rajd Wikinga - zapowiedź imprezy, harmonogram

7. Rajd Wikinga – zapowiedź imprezy, harmonogram

Po zwycięstwo, wieczną chwałę oraz rajdową Valhallę! Już w najbliższy weekend wystartuje 7. Rajd Wikinga – finałowa runda cyklu MSP Rally Trophy, Rajdowego Pucharu Sudetów. Areną zmagań będą kultowe, dolnośląskie oesy znane z RSMP, z którymi zmierzy się blisko sto… załóg. Emocji nie zabraknie, bo wyniki imprezy zadecydują o losach mistrzowskich tytułów. Wojowie, przed Wami najważniejsza bitwa tego roku. Szykujcie więc swój rajdowy oręż, stawajcie do walki o wiktorię!

W momencie, gdy większość sportowych czempionatów zapadła już w zimowy sen, jedną z ostatnich okazji na rajdowe emocje w tym roku będzie 7. edycja Rajdu Wikinga, wielki finał MSP Rally Trophy. Po wizycie w Walimiu, Starych Bogaczewicach, Strzelinie i Jeleniej Górze stawka turnieju zawita do Dzierżoniowa, aby stoczyć ostateczny bój o zwycięstwo. Wydaje się, że czeka nas naprawdę epicki, motorsportowy pojedynek. Po pierwsze, tablice zgłoszeń pękają w szwach, a swój udział potwierdziło przeszło sto duetów. Po drugie, organizatorzy ponownie wytyczyli trasę imprezy po legendarnych odcinkach, które kojarzymy głównie z harmonogramu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. A po trzecie, sportowe karty rozdawać może… kapryśna pogoda. Prognozy zmieniają się bowiem jak w kalejdoskopie, i wciąż nie wiadomo, czy zbliża się powtórka z Walimskiej Zimówki, czy może retrospekcja z chłodnego i deszczowego Rajdu Karkonosze. Odpowiedni dobór ogumienia może więc stać się kluczem do sukcesu, zwłaszcza na tak wymagających trasach o zmiennej przyczepności.

fot. Szydłowski Photography

70 kilometrów walki

Tradycyjnie dla Rajdowego Pucharu Sudetów, włodarze 7. Rajdu Wikinga hojnie obdarowali nas liczbą oesowych kilometrów. Na zawodników czeka blisko 70 kilometrów jazdy na ostro, podzielonych na dziewięć prób sportowych oraz trzy pętle. Nikomu nie trzeba przedstawiać wybranych oesów – na zgłoszone drużyny czeka OS „Kamionki” (pod górę), OS „Jodłownik” (w dół) oraz najdłuższa próba tegorocznej edycji, OS „Dobrocin”. Prawdziwą ozdobą, perłą w koronie finałowej eliminacji MSP Rally Trophy będzie sobotni, widowiskowy prolog. Załogi dwukrotnie zmierzą się z odcinkiem wytyczonym w centrum Dzierżoniowa. Sprawdzian nie będzie liczony do klasyfikacji, dzięki czemu większość startów zyska charytatywny akcent.

Zobacz też: Znamy kalendarz sezonu 2023 w MSP Rally Trophy!

Nie lada emocje wywołuje obecny kształt tabeli – zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach. W kilku klasach nadal trwa zażarta batalia o prym, pozycje na mecie Wikinga pozwolą również wyłonić tegorocznych czempionów. Dziś wydaje się nam, że faworytami do sudeckiej korony będą ulubieńcy fanów – duet Żarnowski i Remelski. Biorąc pod uwagę nieobecność głównych rywali, załoga błękitnego Subaru musi po prostu przeciąć linię mety na punktowanych pozycjach. Na miejscu nie zabraknie także naszej redakcyjnej drużyny Krzysztof Czechak Rally and Race Team. Krzysztof Czechak i Mariusz Kupiec powalczą o obronę najniższego stopnia podium w najmocniejszej, 7. klasie pucharu MSP.

fot. Dyziek Krzyżanowski

Do zobaczenia na trasie!

Zachęcamy Was do wzięcia aktywnego udziału w finałowej rundzie MSP Rally Trophy 2022. Sobotni prolog na ulicach Dzierżoniowa będzie otwarty dla kibiców, jeśli nie możecie jednak pojawić się w sercu Dolnego Śląska, alternatywą będzie relacja na żywo Wena Sport Live. Według planu Wena transmitować będzie prolog rajdu i niedzielną walkę na OS „Dobrocin”.

Harmonogram 7. Rajdu Wikinga

Sobota 26.11.
– odbiór administracyjny – 7:30 do 11:30
– badanie kontrolne – 8:00 – 11:35
– zapoznanie z trasą – 9:00 do 15:00
– obowiązkowa odprawa – 15:00
– prolog – 16:30 oraz 18:00

Niedziela 27.11
– Kamionki 1 – 8:30
– Jodłownik 2 – 9:10
– Dobrocin 3 – 9:45
– Serwis A
– Kamionki 4 – 11:00
– Jodłownik 5 – 11:40
– Dobrocin 6 – 12:20
– Serwis B
– Kamionki 7 – 13:35
– Jodłownik 8 – 14:15
– Dobrocin 9 – 14:50

Wszystkie informacje dotyczące 7. Rajdu Wikinga, w tym pełen harmonogram, formularz zgłoszeniowy i mapy odcinków znajdziecie na stronie internetowej BGM Sport. Koniecznie sprawdźcie również klasyfikację generalną cyklu oraz układ sił w klasach MSP Rally Trophy.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE