76-letni Walter Rohrl za sterami 911 GT3 RS na Nordschleife

Jak za sterami Porsche 911 GT3 RS radzi sobie… 76-latek? I to na legendarnej, północnej nitce Nurburgringu? Cóż, o tego „seniora” możemy być spokojni! Walther Rohrl pokazuje, iż dla niektórych wiek jest tylko liczbą, a talent i umiejętności pozostają wieczne. Dwukrotny czempion WRC przejechał pętlę Nordschleife wraz z Mishą Charoudinem podczas jednego z eventów marki Bilstein.

525 koni, 3.2 sekundy do pierwszej „setki”, prędkość maksymalna wynosząca 296 km/h. A za kierownicą jeden z najlepszych kierowców rajdowych minionych lat – Walter Rohrl. Misha Charoudin dostąpił niebywałego zaszczytu przejażdżki z mistrzem, pokonując wraz z nim północną pętlę Nurburgringu. Mimo 76 lat na karku, Rohrl wciąż prowadzi jak zawodowiec. Nie straszna mu też prędkość, w niektórych partiach Nordschleife przekraczał… 250 km/h.

Zobacz też: Oficjalny czas Porsche 911 GT3 RS na Nordschleife

Rohrl odpowiedział również na pytania o swoją pasję, motywację do dalszej jazdy na limicie oraz… wiek. „Montemeister” nie ukrywa, iż czuje już negatywny wpływ swojej metryki. Ale bez obaw – dwukrotny rajdowy mistrz świata nie zamierza porzucać sportów motorowych!

Przy okazji, zachęcamy do zakupu najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie i F1, po cross country, drifting, simracing, rallycross i karting. W Wasze ręce oddajemy ponad 150 stron przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!