Alexey Lukyanuk wraca za kierownicę rajdówki

Lukyanuk
fot. Gabapix

Już oficjalnie, Alexey Lukyanuk wraca do jazdy na opis! Powrót Rosjanina potwierdziła ekipa Hyundai Canarias, 43-latek pojawi się na linii startu… dwóch rund Mistrzostw Wysp Kanaryjskich.

Po kilkuletniej przygodzie z Citroenem C3 R5/Rally2 i krótkim epizodzie w nowej Fabii RS, dwukrotny czempion Starego Kontynentu przesiądzie się do Hyundaia i20N Rally2. Alexey wystartuje w dwóch imprezach zaliczanych do cyklu Mistrzostw Wysp Kanaryjskich – Rally Islas Canarias (Gran Canaria, jedna z rund FIA ERC) oraz Rally Villa de Adeje (Teneryfa).

Warto nadmienić, iż Rosjanin czuje się na „Kanarach” jak ryba w wodzie. Na przestrzeni ostatnich lat wygrał aż cztery edycje Rally Islas Canarias (w klasyfikacji ERC). Nie wiemy, czy Alexey zwiększy ilość zaplanowanych startów i czy ponownie zawalczy o koronę ERC.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Po wybuchu wojny na Ukrainie Lukyanuk zawiesił swoje starty na znak sprzeciwu przed dalszym rozlewem krwi. W sezonie 2023 Rosjanin wrócił do rajdówki, zaliczając zaledwie dwa, „gościnne” występy – Rally di Roma Capitale i czeską „Barumkę”. Alexey pilotowany przez Ukraińca, Yevgena Chervonenko zajął 30. miejsce w słonecznej Italii (26. w grupie ERC), niestety nie ukończył Rajdu Barum, wycofując się po pierwszym etapie. Lukyanuk podróżował za sterami Fabii RS Rally2, oklejonej oczywiście w… żółto-niebieskie barwy.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.