wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyAndreas Mikkelsen rozstaje się z pilotem

Andreas Mikkelsen rozstaje się z pilotem

Norweg poinformował dziś o zakończeniu współpracy ze swoim pilotem, Olą Floene. Jak na razie nie znamy nazwiska nowego partnera Andreasa Mikkelsena.

Norweski duet można nazwać partnerstwem doskonałym. Ola Floene towarzyszył Mikkelsenowi praktycznie od samego początku jego poważnej kariery. Po raz pierwszy na rajdowe oesy wyjechali w 2006 roku. Po sześciu wspólnych latach przyszedł czas na pierwszą, półtoraroczną przerwę. Ola towarzyszył wtedy Pontusowi Tidemandowi, który zdobył z doświadczonym pilotem tytuł młodzieżowego mistrza świata.

Floene powrócił na prawy fotel Mikkelsena zaledwie na osiemnaście miesięcy. Był to jednak okres największego sukcesu tego duetu – zwycięstwa w 51. Rally RACC Catalunya. Norwegowie wygrali imprezę z kalendarza mistrzostw świata w Volkswagenie Polo R WRC.

Do poważnej współpracy powrócono w poprzednim roku. Pilot, który rozpoczynał swoją karierę jeszcze w latach osiemdziesiątych prowadził Mikkelsena w tegorocznych mistrzostwach świata (kategoria WRC2) i mistrzostwach Europy ERC w barwach zespołu Toksport. Decyzję o rozstaniu przekazano poprzez media społecznościowe kierowcy.

Floene przechodzi do cross-country!

Dziękuję Ci Ola! Daliśmy z siebie wszystko. Jestem przekonany, że świetnie poradzisz sobie w rajdach cross-country. Dziękuję ci za świetną pracę, emocje i historie, jakie wspólnie przeżywaliśmy od 2006 roku” – tak Mikkelsen pożegnał swojego kolegę.

W tym sezonie duet Mikkelsen/Floene wystartował w Skodzie Fabii Rally2 Evo w Monte Carlo, Finlandii (Rajd Arktyczny), Chorwacji, Sardynii, Polsce, Lipawie, Estonii i Włoszech.

fot. Andreas Mikkelsen – oficjalny profil Facebook

Włoskie pożegnanie

Ostatnim wspólnym startem tego duetu była trzecia runda cyklu ERC – Rally di Roma Capitale. Zmagania na włoskich asfaltach padły łupem gospodarzy imprezy, Mikkelsen zajął dopiero ósme miejsce. Norweg narzekał na słabsze tempo, problem z opisem i naniesiony na drogę szuter.

W królewskim czempionacie rajdowych mistrzostw świata WRC Andreas zajmuje jak na razie czternaste miejsce w klasyfikacji WRC (8 pkt), jest natomiast liderem w grupie WRC2 (98 pkt) z przewagą 11 oczek nad swoim rodakiem, Madsem Ostbergiem. W europejskim turnieju ERC jest drugi (traci punkt do prowadzącego Łukjaniuka) po trzech rundach cyklu.

Oficjalna klasyfikacja obu rajdowych turniejów dostępna jest na stronie WRC i ERC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka, ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora do prawdziwego auta. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE