Atlas Ward Motorsport na mecie sezonu Porsche Sports Cup Deutschland

190
Atlas
fot. Atlas Ward Motorsport

Sezon Porsche Sports Cup Deutschland 2023 dobiega końca. W finałowej rundzie czempionatu rozgrywanej na Hockenheimring nie mogło zabraknąć reprezentacji Atlas Ward Motorsport. Polacy pokazali się z dobrej strony, czego dowodem jest kolejny, znakomity start Arkadiusza Grycza. Co najważniejsze, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska udowadnia, że już wkrótce namiesza w stawce pucharu Porsche!

fot. Atlas Ward Motorsport

Atlas Ward na ostatniej prostej sezonu

Kwalifikacje do finałowego pojedynku na Hockenheimring zapowiadały, że trójząb drużyny ze stolicy Dolnego Śląska będzie musiał zakasać rękawy i… mocno wziąć się do roboty po starcie swoich biegów. Arek i Wojciech uplasowali się bowiem na ósmej i dziewiątej pozycji w Sprint GT, zaś Mariusz wykręcił dziewiąty rezultat w królewskiej klasie Sprint Challenge.

Jako pierwsi do bezpośredniej walki ruszyli zawodnicy w Caymanach GT4. Polacy zaliczyli bardzo dobry start, choć szybko doszło do wyścigowego status quo, a samochody oddaliły się od siebie. Sytuację zmieniła przymusowa neutralizacja po kraksie jednego z kierowców. Niestety, tuż po wznowieniu rywalizacji Arek Grycz wylądował poza torem – w jego Porsche doszło do awarii hamulców. Osamotniony Karwan zakończył zmagania na ósmym miejscu. Mariusz Górecki ukończył swój wyścig na szóstej pozycji, korzystając z problemów rywali.

Nazajutrz stawka Porsche Sports Cup Deutschland 2023 mogła zmierzyć się ze sobą po raz ostatni w tym roku. Niestety, finałowy wyścig Sprint Challenge storpedowały neutralizacje i wyjazdy samochodu bezpieczeństwa. Tęczowy Taycan znajdował się na torze przez dobrą połowę wyścigu. Mimo tego obsługa nie zdecydowała się na wywieszenie czerwonej flagi… Górecki nie miał więc okazji do rozwinięcia skrzydeł – przeciął linię mety na piątej pozycji. Znacznie więcej emocji przyniosła walka Caymanów. Grycz po raz kolejny wystrzelił jak z procy, szybko przebijając się na czołowe lokaty. Na Hockenheimring zapachniało kolejnym medalem. Ostatecznie Arek musiał obejść się smakiem, finiszując tuż za podium. Rezultat ostatniego biegu pozwolił mu jednak wyprzedzić Wojtka Karwana w sezonowej „generalce”.

Wszystkie informacje o startach drużyny Atlas Ward Motorsport znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu zespołu. Zachęcamy Was gorąco do polubienia profilu, dzięki czemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi, motorsportowymi przygodami Arka, Wojtka i Mariusza!

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Finisz sportowej rywalizacji na Hockenheimring oznaczał, iż wyścigowa lokomotywa cyklu Porsche Sports Cup Deutschland wjechałą właśnie na ostatnią stację… Sezon 2023 ocenić można jako kampanię pełną emocji, zwrotów akcji, trzymających w napięciu pojedynków i biało-czerwonych sukcesów. Momenty wielkiej radości towarzyszyły też zawodnikom Atlas Ward Motorsport – zarówno w długim dystansie (podwójne podium na Misano czy „brąz” na Red Bull Ring), jak i podczas wyścigów sprinterskich (zwycięstwo Grycza na Oschersleben).

Ostatecznie Mariusz Górecki zakończył swój pierwszy rok za sterami Porsche 911 GT3 Cup na siódmym miejscu w klasyfikacji Sprint Challenge. Lider wrocławskiej stajni zdobył 99.2 punkty. Mistrzowskie laury trafiły w ręce gospodarza, Felixa Neuhofera. W grupie Sprint GT reprezentanci Atlas Ward Motorsport uplasowali się na szóstej i siódmej pozycji. Arkadiusz Grycz zapisał na swoje konto 95.2 punktów, Wojtek Karwan ma niecałe trzy „oczka” mniej.

Warto zaznaczyć, iż spore sukcesy odnosili też zawodnicy wspierani przed ekipę Atlas Ward.  Karol Kręt i Robert Lukas zatriumfowali w klasie 2d w Endurance Challenge. Kręt zdobył też srebrny medal w kategorii Sprint Challenge, zaś brąz powędrował do Tomasza Magdziarza.

Wyniki wszystkich sesji Porsche Sports Cup Deutschland 2023 znajdziecie na stronie cyklu. Po więcej wiadomości ze świata wyścigów kategorii GT zapraszamy na www.rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!