Bransoletki z opon Schumachera to wyjątkowy prezent dla fana F1

203
Fot. Mongrip

Grand Prix Włoch 1996 to był wyjątkowy dzień dla kibiców Ferrari. Włoski zespół odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na domowym torze Monza od 1988 roku, za sprawą Michaela Schumachera.

Nie było to pierwsze zwycięstwo niemieckiego mistrza dla Ferrari, który dołączył do ekipy przed sezonem 1996. Schumacher wygrał już w Hiszpanii i Belgii, lecz triumf na Monzy był czymś szczególnym. Do 2006 roku Schumacher wygrał z Ferrari na Monzy pięciokrotnie.

Ferrari F310, które mu do tego posłużyło, jest własnością rodziny Schumachera, wraz z oryginalnymi oponami Goodyear. Fragmenty lewej tylnej opony będzie można niedługo kupić, jako element bransoletki firmy Monogrip.

Firma z Monako wyprodukowała 91 bransoletek nazwanych „Legend”. Liczba nie jest przypadkowa, bo tyle właśnie wyścigów Formuły 1 wygrał Schumacher. Poza kawałkiem gumy, bransoletka składa się z platynowej klamry wysadzanej siedmioma diamentami, od liczby tytułów mistrzowskich. Na klamrze wygrawerowano logo fundacji Keep Fighting, którą rodzina Schumachera założyła w 2016 roku.

Pierwsza bransoletka została sprzedana podczas aukcji w Abu Zabi za ponad 25 tysięcy funtów. Siedem kolejnych egzemplarzy zostanie udostępnionych 7 grudnia na stronie producenta.

Mongrip ma w swojej ofercie także bransoletkę poświęconą Ayrtonowi Sennie, do której wykonania posłużyła opona z Grand Prix Wielkiej Brytanii 1993.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.