BSK Tech 8. Rajd Wikinga – wideorelacja „Rajdowego Świra”

147

Zaśnieżone drogi, oblodzony asfalt, niewybaczające błędów rowy i wszechobecna, skąpana w białym puchu roślinność. Brzmi jak… idealne warunki dla „Rajdowego Świra”! Patrycjusz Grygo i Mariusz Kupiec zameldowali się w Dzierżoniowie, aby zmierzyć się z tegorocznym wyzwaniem BSK Tech 8. Rajdu Wikinga. Sprawdźcie jak wyglądała ich jazda za sterami przepięknej, pełnej „jadu” Imprezy… Spec C!

Do walki z tegoroczną, ósmą edycją Rajdu Wikinga zgłosiło się ponad sto załóg, zaś blisko trzydzieści z nich dysponowało najmocniejszą, czteronapędową maszynerią. W okolice Gór Sowich przybyli najlepsi, lokalni „matadorzy”, nie zabrakło również gości z Czech. Udział w dolnośląskim, motorsportowym „Ragnaroku” zgłosiła także drużyna Ice Man’a – Patrycjusz „Rajdowy Świr” Grygo oraz Mariusz Kupiec. Duet z przepięknego, biało-błękitnego Subaru pozostawał w grze o najniższy stopień sezonowego podium Rajdowego Pucharu Sudetów.

Patrycjusz udostępnił w sieci klimatyczny film podsumowujący jego ostatni start w sezonie 2023. I choć ”Świrowi” nie udało się przeciąć linii mety (przygoda na OS6 „Dobrocin” oraz drobna wizyta w rowie), kierowca z Podlasia mógł wracać do domu z wysoko podniesionym czołem. Grygo i Kupiec rozpędzali się z każdym oesem, rozgrzewając zmarzniętych kibiców!

fot. Gabapix

„Rajdowy Świr” znowu nadaje!

Patrycjusz Grygo rozpoczął swoją profesjonalną karierę w 2021 roku, debiutując na oesach Marten Rajdu Strzelińskiego. Przez kolejne miesiące zbierał cenne, sportowe doświadczenie, meldując się na starcie zarówno polskich, jak i zagranicznych imprez. Najlepszym wynikiem duetu Grygo/Sieliło było drugie miejsce w październikowym, Rajdowym Kryterium Orlika. W sezonie 2022 zawodnik z Suwałk wziął udział jedynie w trzech rajdach. Pauza nie oznaczała jednak całkowitego rozbratu z jazdą na opis – Patrycjusz dopieszczał wtedy swoją maszynę.

Na początku 2023 roku usłyszeliśmy o „Rajdowym Świrze”, zupełnie nowym „pseudonimie” Patrycjusza, który wyznaczyć miał… kierunek jego kariery. Poza jazdą na czas, Grygo chciał skupić się na rozbudowie medialnych projektów, których celem była promocja motorsportu oraz zdrowego trybu życia. Zapraszając znane postacie i influencerów, koncept „Rajdowego Świra” trafić ma do młodych ludzi, zachęcając ich do szukania i odkrywania własnych pasji. Oczywiście, priorytetem pozostają wyniki sportowe… Jak na razie Grygo pilotowany przez Mariusza Kupca walczył o podium cyklu MSP Rally Trophy. Drużyna Ice Man’a zaliczyła już pierwszy finisz na „pudle”, zgarniając „brąz” Rajdu Natury na ostatnim odcinku specjalnym!

Jeżeli jesteście ciekawi jak rozwinie się kariera „Rajdowego Świra” (nie tylko ta powiązana z samą rywalizacją na oesach), zapraszamy Was do zasubskrybowania jego nowo powstałego kanału na YouTube. Znajdziecie tam reportaże z ostatnich startów i onboardy. W niedalekiej przyszłości na kanale pojawią się również wywiady z przedstawicielami świata motorsportu.

Komplet informacji o 8. edycji Rajdu Wikinga znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora. Po więcej emocji z dolnośląskich odcinków specjalnych zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!