sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIECieszyńska Barbórka: Tomaszczyk i Dąbrowski liderami po pierwszej pętli

Cieszyńska Barbórka: Tomaszczyk i Dąbrowski liderami po pierwszej pętli

Wystartowali! Za nami dwa, premierowe odcinki Orlen Oil 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Jak na razie najlepszą załogą RMP/RSMŚl są Jerzy Tomaszczyk oraz Kamil Dąbrowski (klasa A2). W łączonej klasyfikacji wszystkich załóg prowadzą zawodnicy Orlen Teamu, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, w Fabii Rally2 evo. 

Barbórka, niezależnie od tego czy rozgrywa się ją w stolicy czy na Śląsku, kojarzy się nam z typowo zimową aurą, niską temperaturą i opadami śniegu. Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka idealnie wpisuje się we wspomniany schemat. Po pierwsze, jest naprawdę zimno. Po drugie, jest piekielnie ślisko, zaś cieszyńskie asfalty przypominają rajdowe lodowisko. A po trzecie, nie brakuje zaciętej, naprawdę wyrównanej walki – zarówno w RO, jak i w SKJS.

Skupiając się na zawodnikach walczących o śląskie laury, po dwóch odcinkach specjalnych na czele tabeli znajdują się Jerzy Tomaszczyk i Kamil Dąbrowski w Hondzie Civic VTi EG6. Drugą lokatę piastuje Kacper Potyra – talent mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii. Kierowca Citroena DS3 RallyN1 traci już blisko pół minuty. Wirtualne podium uzupełniają Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski (Peugeot 208 GTI RallyN1). Faworyci do wiktorii w RMP i RSMŚl – Marcin Gluza i Robert Sęk, plasują się na odległej, dopiero ósmej pozycji…

Potwory Rally2 na „Cieszynce” 

W grupie Open 1 królują konstrukcje z Mlada Boleslav, Kacper Wróblewski i Kuba Wróbel wyprzedzają Wojtka Chuchałę i Damiana Sytego. Przewaga podopiecznych Orlen Teamu wynosi niewiele ponad sekundę. W Open 2 najszybsi są Jacek Jurecki i Piotr Jamroziak, chociaż na zderzaku Corsy Rally4 czai się już Fiesta Bruk Rally Teamu, prowadzona przez Kajetana Świdra oraz Marcina Boryckiego. Najlepszymi „historykami” są Waldek Śliwka i Kamila Klaczańska. Dwie sekundy wolniejsi byli Olchawski oraz Bosek w Audi Quattro S1.

Na trasach 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka walczą również „amatorzy” SKJS z Rajdowego Pucharu Śląska. Pałeczkę pierwszeństwa dzierżą Andrzej Szewczyk i Daniel Baron. Kolejne pozycje w „generalce” Pucharu Śląska zajmują Szturc i Cymorek oraz Bujok i Drużkowski.

Przypominamy, iż wyniki 47. edycji Cieszyńskiej Barbórki znajdziecie na wyniki-online.pl.

 

Trzymamy kciuki za śląskich gladiatorów!

Stawkę Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Pucharu Śląska czekają jeszcze cztery sprawdziany – dwa przejazdy odcinka „Zamarski” i „Zbigniewa Cieślara. Klasyfikacja Orlen Oil 47. Rajdu Cieszyńska Barbórka zadecyduje o losach mistrzowskich tytułów we wspomnianych czempionatach, możemy więc przygotować się na niezwykle zaciętą batalię do ostatniego metra finałowej próby!

Komplet informacji o 47. edycji Cieszyńskiej Barbórki znajdziecie na stronie organizatora. Po więcej wiadomości z rodzimych odcinków specjalnych zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

Para na Florydzie wzięła ślub… w myjni samochodowej

Na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy już o kilku nietypowych ślubach. Po ceremonii na torze...

Zagórscy przesiadają się do Porsche

Mistrzowie Polski Endurance w klasie D4 3500 przeniosą się w sezonie 2024 do wyższej kategorii. Tomasz i...

NAJPOCZYTNIEJSZE