piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEClarkson ostro krytykuje Mazepina

Clarkson ostro krytykuje Mazepina

Jeremy Clarkson postanowił zareagować na wypowiedź Nikity Mazepina na temat „sportu bez polityki”. Brytyjski dziennikarz streścił swój przekaz w kilku bardzo dosadnych słowach.

Losy Nikity Mazepina w zespole Haas F1 Team cały czas się ważą, odkąd włodarze zespołu zadecydowali o usunięciu logotypów rosyjskiego koncernu Uralkali z bolidu. Wszystko działo się kilka godzin po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę.

Rosyjski koncern wpiera finansowo młodego kierowcę nie przez przypadek. Jego ojciec jest współwłaścicielem potentata na rynku sztucznych nawozów. Przed ogłoszeniem decyzji FIA na temat rosyjskich i białoruskich kierowców postanowił skomentować decyzje FIA o odwołaniu Grand Prix Rosji.

Przeczytaj konieczne: FIA zadecydowała o przyszłości rosyjskich kierowców

Nikita Mazepin wyraził nadzieję, że dojdzie do wyścigu w jego kraju. Dodał również, że zawsze był zwolennikiem sportu bez polityki. Wypowiedź szybko spotkała z bardzo ostrą ripostą brytyjskiego dziennikarza znanego z ciętego z ciętego języka.

Jeremy Clarkson napisał na Twitterze „Ty p********* d*****. Ścigaj się na własną rękę w Rosji. I tak byś dalej przegrywał.”

Do sprawy odniósł się dyplomatycznie Gunther Steiner: „Słyszałem o tweecie Jeremy’ego Clarksona. Może zrobił to pod wpływem negatywnych emocji, było to bardzo bezpośrednie. Najlepiej to zignorować, ponieważ to nie ma nic do rzeczy. Musimy poradzić sobie na chwilę obecną z daną sytuacją.”

Zobacz też: Mazepin atakuje zespół Haas na twitterze

Nikita Mazepin zwrócił się również do swoich fanów w social mediach. „To trudny czas i nie mam kontroli nad wieloma rzeczami, o których się mówi i robi. Chcę się skupić nad tym, co mogę kontrolować. Ciężko pracuję i robię wszystko, co w mojej mocy dla mojego zespołu Haas F1. Moje najgłębsze podziękowania za zrozumienie i wsparcie.” – napisał w oświadczeniu.

Zespół Haas nie zadecydował jeszcze o ewentualnym zastępstwie za rosyjskiego kierowcę. W bloku startowym jest już Pietro Fittipaldi, ale niektóre źródła donoszą o Antonio Giovinazzim. Na giełdzie nazwisk pojawiło się również nazwisko Roberta Kubicy.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WRC Rajd Belgii 2022, piątek – relacja na żywo

Czempionat Rajdowych Mistrzostw Świata WRC powraca na belgijskie asfalty. Po wczorajszych treningach, rozpoczynamy walkę na poważnie! W...

Władze F1 zajęły stanowisko w sprawie Rosji. Wszystko jest już jasne

GP Rosji
Władze Formuły 1 kierują się kwestiami finansowymi przy podejmowaniu decyzji biznesowych. To częsty zarzut w kierunku osób...

Honda planuje powrót do F1! Do jakiego zespołu dołączy?

Honda wróci do F1?
Honda może dołączyć do Porsche i Audi, które lada moment potwierdzą swój akces do F1 od 2026...

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pierwszy raz za granicą

Siódma i ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring, 40...

Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina...

NAJPOCZYTNIEJSZE