środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCraig Breen opuszcza szeregi M-Sport. Co dalej z jego karierą?

Craig Breen opuszcza szeregi M-Sport. Co dalej z jego karierą?

Craig Breen opuszcza zespół M-Sport Ford. Ta sensacyjna wiadomość została ogłoszona zaraz po tym, jak Irlandczyk uzgodnił warunki przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Craig Breen dołączył do brytyjskiej ekipy w tym sezonie, ale z zastrzeżeniem, że kontrakt potrwa zaledwie dwa lata. Dzisiaj okazało się, że zespół i kierowca doszli do porozumienia w kwestii przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Tegoroczny sezon za kierownicą Forda Pumy był bardzo wymagający dla irlandzkiego kierowcy. Po drodze przydarzyło się kilka kolizji i błędów, so skutkowało zaledwie siódmym miejscem na mistrzostwach świata.

Zobacz: Craig Breen zmienia pilota. James Fulton zaczyna nowy rozdział w Rajdzie…

Początek współpracy był bardzo obiecujący. Trzecia pozycja Craiga Breena i Paula Nagle w Rajdzie Monte Carlo zrobiła wrażenie na kibicach, ale kolejny finisz na podium wydarzył się dopiero na Sardynii, gdzie załoga w barwach M-Sport Ford zameldował się na mecie na drugim miejscu.

Dalsze plany Craiga Breena nie są znane, ale w kuluarach mówi się o powrocie do fabrycznego zespołu Hyundaia. Irlandczyk miałby zasilić skład trzeciego samochodu, podobnie jak w latach 2019-2021.

Przeczytaj: Ott Tanak odchodzi z Hyundaia!

Hyundai jeszcze w tym tygodniu ujawni skład kierowców na sezon 2023. Niewykluczone, że podczas prezentacji zespołu zobaczymy właśnie Breena, który świeżo rozwiązał kontrakt.

„Chciałbym bardzo podziękować M-Sportowi za wszystko, co dla mnie zrobili w tym roku. To był ważny sezon jako moja pierwsza pełnoetatowa jazda, a ukończenie tego w Pumie było fantastyczne. Podczas tej krótkiej podróży było wiele zabawnych chwil i śmiechu. M-Sport ma prawdziwie rodzinną atmosferę i żal będzie to zostawić. Bycie częścią zespołu było dla mnie wspaniałym doświadczeniem, ale ostatecznie nadszedł czas, aby przejść dalej. Nie mogę się doczekać przyszłości i dalszego budowania partnerstwa z Jamesem Fultonem. Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w następnym sezonie”

– powiedział Craig Breen.

Craig Breen
Craig Breen

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here