wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIECraig Breen opuszcza szeregi M-Sport. Co dalej z jego karierą?

Craig Breen opuszcza szeregi M-Sport. Co dalej z jego karierą?

Craig Breen opuszcza zespół M-Sport Ford. Ta sensacyjna wiadomość została ogłoszona zaraz po tym, jak Irlandczyk uzgodnił warunki przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Craig Breen dołączył do brytyjskiej ekipy w tym sezonie, ale z zastrzeżeniem, że kontrakt potrwa zaledwie dwa lata. Dzisiaj okazało się, że zespół i kierowca doszli do porozumienia w kwestii przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Tegoroczny sezon za kierownicą Forda Pumy był bardzo wymagający dla irlandzkiego kierowcy. Po drodze przydarzyło się kilka kolizji i błędów, so skutkowało zaledwie siódmym miejscem na mistrzostwach świata.

Zobacz: Craig Breen zmienia pilota. James Fulton zaczyna nowy rozdział w Rajdzie…

Początek współpracy był bardzo obiecujący. Trzecia pozycja Craiga Breena i Paula Nagle w Rajdzie Monte Carlo zrobiła wrażenie na kibicach, ale kolejny finisz na podium wydarzył się dopiero na Sardynii, gdzie załoga w barwach M-Sport Ford zameldował się na mecie na drugim miejscu.

Dalsze plany Craiga Breena nie są znane, ale w kuluarach mówi się o powrocie do fabrycznego zespołu Hyundaia. Irlandczyk miałby zasilić skład trzeciego samochodu, podobnie jak w latach 2019-2021.

Przeczytaj: Ott Tanak odchodzi z Hyundaia!

Hyundai jeszcze w tym tygodniu ujawni skład kierowców na sezon 2023. Niewykluczone, że podczas prezentacji zespołu zobaczymy właśnie Breena, który świeżo rozwiązał kontrakt.

„Chciałbym bardzo podziękować M-Sportowi za wszystko, co dla mnie zrobili w tym roku. To był ważny sezon jako moja pierwsza pełnoetatowa jazda, a ukończenie tego w Pumie było fantastyczne. Podczas tej krótkiej podróży było wiele zabawnych chwil i śmiechu. M-Sport ma prawdziwie rodzinną atmosferę i żal będzie to zostawić. Bycie częścią zespołu było dla mnie wspaniałym doświadczeniem, ale ostatecznie nadszedł czas, aby przejść dalej. Nie mogę się doczekać przyszłości i dalszego budowania partnerstwa z Jamesem Fultonem. Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w następnym sezonie”

– powiedział Craig Breen.

Craig Breen
Craig Breen

 

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE