Ćwikliński ogłasza plany na nowy sezon: Czasem trzeba zrobić krok w tył

Fot. Michał Kondrowski/rallyart.pl

Mistrz klasy NAT2 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Piotr Ćwikliński zdradził swoje plany na sezon 2024. Nie będzie walczyć o obronę tytułu.

„Mawiają, że czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby móc potem zrobić dwa kroki do przodu. Z takiego właśnie założenia wychodziłem planując rajdowy sezon 2024” – napisał zawodnik w swoich mediach społecznościowych.

Startujący w Subaru Imprezie Ćwikliński odniósł dwa zwycięstwa w sezonie 2023 RSMP – podczas Rajdu Polski i Rajdu Rzeszowskiego, choć zdobył punkty za pierwsze miejsce również podczas Rajdu Wisły, by zakończyć sezon z przewagą 28 punktów nad drugą załogą. Reprezentant Automobilklubu Grudziądzkiego zdobył tytuł samodzielnie, bowiem na jego prawym fotelu zasiadało kilku różnych pilotów.

Poważny konkurent na Dolnym Śląsku

Wszystko powyższe, poza samochodem, zmieni się w sezonie 2024. Mistrz Polski przeniesie się bowiem z RSMP do Tarmac Masters, gdzie będzie rywalizować w klasie PRO1. Potencjalnie jest to zmiana tylko na jeden sezon.

„Stwierdziłem, że drugi sezon w RSMP za sterami Subaru i walka o drugi tytuł mija się z celem. Będę chciał wrócić do rywalizacji w Mistrzostwach Polski, ale już w fabrycznej konstrukcji. Niestety w tym roku nie będzie to jeszcze możliwe”.

Ćwikliński przedstawił również nowego pilota, którym jest 20-letni Damian Trzonkowski. Zawodnik nie kryje się z faktem, że chciałby jeszcze w trakcie sezonu przesiąść się do Forda Fiesty Rally3, którą testował po raz pierwszy na początku miesiąca.

Sezon 2024 Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska będzie składać się z pięciu rund na przestrzeni od kwietnia do października. Organizatorzy cyklu zapowiedzieli liczne zmiany i usprawnienia, o których przeczytacie w naszym materiale.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.