Ten sezon był bardzo owocny dla polskich zawodników rallycross w międzynarodowych cyklach. Ale jeden wynik przebija wszystko. Po 17 latach tytuł Mistrza Europy Rallycross wraca do Polski. Damian Litwinowicz spełnił swój plan.

Startujący w Audi A1 Damian Litwinowicz na finałowej rundzie zaledwie czterema punktami przewagi zapewnił sobie tytuł Mistrza Europy Rallycross w ERX3. Wcześniej taki wynik osiągnął Krzysztof Groblewski startujący w VW Polo w 2006 roku. Później prawie udało się to powtórzyć, kiedy w ERX startował Krzysztof Skorupski również w VW Polo. Jednak zabrakło trochę szczęścia i Skorupski wywalczył tytuł Wicemistrza Europy w 2012 roku.

Zobacz także: Damian Litwinowicz uhonorowany na gali PZM

Finał sezonu był mieszanką dramatu i radości w zespole Litwinowicza | fot. Jakub Nitka

„To naprawdę wspaniałe uczucie, kiedy spełniasz swój cel po trzech latach startów w Mistrzostwach Europy i zostajesz Mistrzem. To był ciężki sezon, a szczególnie jego końcówka”

Więcej dowiecie się w najnowszym wydaniu naszego magazynu. Przypominamy drogę Damiana Litwinowicza po ten upragniony tytuł Mistrza Europy. Była to ciężka walka co widzieliśmy na finałowej rundzie w Buxtehude. Żeby poznać całą historię musicie sięgnąć po nasz najnowszy numer Rally And Race.

fot. Jakub Nitka