środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCross CountryDacia Duster Motrio Cup – czas na finałowe rozstrzygnięcia!

Dacia Duster Motrio Cup – czas na finałowe rozstrzygnięcia!

Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski zajmując drugie miejsce w węgierskim „Raid of the Champions” zdobyli tytuły Mistrzów Polski Pucharu Dacia Duster Motrio Cup. Przed ostatnią rundą sezonu mają wystarczającą przewagę punktową, aby już teraz świętować końcowy sukces.

Pozostałe załogi zmierzą się w najbliższy weekend (13-14 listopada) na poligonie w Drawsku na trasie imprezy Drawski Dzień Niepodległości. Drugie miejsce w klasyfikacji sezonu zajmują teraz zwycięzcy ostatniej rundy na Węgrzech – Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski, na trzecim miejscu są Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki, miejsce czwarte to Maciej Grabowski/Adam Binięda. Wszystkie trzy załogi pokazały w tym roku wysoki poziom i szybkie tempo więc możemy spodziewać się zaciętej finałowej rozgrywki.

Nowi mistrzowie Jazic i Kuszewski zaczęli starty w DDMC od obecnego sezonu. Mimo mniejszego doświadczenia od początku prezentowali skuteczną i szybką jazdę. Kierowca Dominik Jazic jest niezwykle zadowolony z rozstrzygnięcia:

„Przed rozpoczęciem sezonu nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Cieszymy się, że udało się nawiązać walkę z bardziej doświadczonymi załogami i regularnie utrzymywać wysokie tempo. Nie omijał nas pech i kłopoty techniczne więc sukces smakuje wyjątkowo. Serdecznie dziękuję mojemu pilotowi Krzyśkowi za profesjonalną współpracę, doskonałą atmosferę i wsparcie techniczne, bo to jego sprawne ręce i mechaniczne umiejętności pomogły kończyć rajdy.”

Dominik Jazic ma 39 lat, mieszka w Krynicy Zdrój, zawodowo zajmuje się organizacją wypraw, szkoleń i imprez terenowych, z wykształcenia jest doktorem nauk o kulturze fizycznej (AWF Katowice). Ma za sobą przygodę z kolarstwem górskim, gdzie regularnie startował w zawodach najwyższej rangi.

Sezon 2021 to piąty z rzędu rok z markowym Pucharem Dacii Duster. Rajdówki są zbudowane i obsługiwane przez firmę Hołowczyc Racing. Rajdowy Duster to auto z seryjnym silnikiem 1.5 dCi, seryjna jest skrzynia biegów, w idealnym prowadzeniu na terenowych trasach pomaga wyczynowe zawieszenie firmy Reiger. Zawodnicy zgłoszeni w Dacia Duster Motrio Cup otrzymują profesjonalną opiekę serwisową, wsparcie mentorskie Krzysztofa Hołowczyca i dostęp do mobilnego magazynu części zamiennych. Partnerem pucharu, po raz kolejny jest firma Motrio – dostawca części  i usług serwisowych.  Auto jest również bardzo konkurencyjne w grupie T2. Zawodnicy z Dacii regularnie rywalizują i wygrywają OSy z większymi i mocniejszymi rajdówkami.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE