Dalsze czynności podejmowane przez zespół Energylandia po wykluczeniu z Rajdu Dakar 2024

19

Polski zespół Energylandia Rally Team poinformował o swoich dalszych krokach po wykluczeniu dwóch załóg w Rajdzie Dakar 2024.

– Informujemy, że poczyniliśmy starania w celu uchylenia błędnych (w ocenie Energylandia Rally Team) decyzji dyskwalifikujących.

– Złożyliśmy wniosek o rewizję decyzji sędziów w związku z nowymi okolicznościami w sprawie.

Organizator dopuścił do udziału inne pojazdy posiadające sprzęgła, które zawierają elementy kompozytowe z osłoną metaliczną, co jest sprzeczne ze stanowiskiem sędziów w sprawie Energylandia Rally Team.

– Dodatkowo zaznaczamy, że w pierwszej kolejności sędziowie odmówili przyjęcia wyżej wymienionego wniosku o rewizję wskazując na jego spóźnienie, co jest sprzeczne z regulaminem. Te same osoby, które nie znają swojego własnego regulaminu dokonały wykluczenia dwóch naszych załóg z Rajdu Dakar 2024.

– Wniosek złożyliśmy innymi drogami, co potwierdza wadliwość pierwszej decyzji jego nieprzyjęcia. Wniosek został rozpatrzony negatywnie (w innym przypadku sędziowie musieliby przyznać się do swojego błędu).

– Z drugiej strony – złożyliśmy odwołanie od wadliwych w naszej ocenie decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego., który obecnie proceduje sprawę.

– O dalszych krokach i wynikach będziemy informować.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.