Dawna Toyota AE86 Jakuba Przygońskiego na sprzedaż! …z silnikiem BMW – aktualizacja

Toyota Corolla AE86 Jakub Przygoński

Toyota Corolla AE86, którą Jakub Przygoński kiedyś walczył o tytuły mistrzowskie po wielu latach znów w obiegu! Auto wypłynęło na jednym z portali ogłoszeniowych, ale z zawieszeniem od BMW e36 i silnikiem m43b16.

Toyota Corolla AE86 Trueno i Jakub Przygoński to widok który doskonale pamiętają fani driftu w naszym kraju. Tym autem „Przygon” debiutował na zawodach, dziś pozostał z liczbą 86, ale w wydaniu dużo współcześniejszym, jeździ bowiem Toyotą GT86.

Zobacz również: Archiwalne zdjęcia z DMP 2011

Legenda na sprzedaż

W sieci wypłynęło dawne auto Kuby Przygońskiego. Po wielu dzwonach za kadencji jego i kolejnych właścicieli, dziś odmalowane i w jednym kawałki, jest na sprzedaż. Za 45 tys. zł 27 tys. zł możemy otrzymać auto z prawdziwie mistrzowskim rodowodem, ale… Silnikiem m43b16, czyli czterocylindrowym 1.6, którego mocy nie będziemy wspominać. Do tego zawias przeszczepiony również z BMW, a konkretniej z e36, co jest akurat bardzo dobrym posunięciem. Ceny części do AE86 są aktualnie wystrzelone w kosmos, podobnie jak wielu innych japońskich modeli, w przypadku niemieckich podzespołów mamy gwarancję dostępności i rozsądnych cen.

Zobacz również: Mazda MX-5 czy to dobra inwestycja?

W środku klatka, na zewnątrz kompletny bodykit, charakterystyczne dla Trueno otwierane światła typu pop-up, lekkie szyby. Jeśli jesteście chętni na zakup, bezinteresownie podsyłamy Wam link, bo warto żeby ten egzemplarz pozostał w polskim drifcie! 🙂

Auto wystawiane było wcześniej na portalu olx.pl. Dziś dostępne jest na jednej z grup facebookowych, która dotyczy japońskiej motoryzacji.

Źródło zdjęć: olx.pl