Długa lista zgłoszeń na wiosenny SuperOES

Fot. Tomasz Szwajkowski

Przed nami już ostatnia runda Kryterium SuperOES Mistrzostw Kryterium Poznańskiego przed letnią przerwą na Torze Poznań. Do rywalizacji zgłosiło się aż 95 uczestników.

Wiosenny SuperOES będzie czwartą rundą tegorocznego cyklu i drugą odbywającą się w marcu. Przerwa na czas sezonu wyścigów samochodowych potrwa aż do października, a ostatnie zawody zaplanowano w listopadzie. Po rozegraniu wszystkich eliminacji Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM, w grudniu zostanie zorganizowany niepunktowany SuperOES Wigilijny.

Pierwsza tegoroczna runda odbyła się pod koniec stycznia, dzień przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza miała charakter charytatywny, a cały dochód z jej organizacji został przekazany na cele fundacji. Do startu zgłosiło się 89 załóg, a zwyciężył Jacek Tarazewicz w Mitsubishi Lancerze. Poza klasyfikacją wystartowało także kilku licencjonowanych kierowców Mistrzostw Polski.

Druga i zarazem jedyna lutowa runda rozegrana została w wymagających warunkach z uwagi na deszcz i silny wiatr. W stawce 63 załóg najszybszy był Michał Waloch w Fordzie. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski triumfował także w pierwszej marcowej rundzie, rozegranej w znacznie bardziej sprzyjających warunkach.

Tym razem znów na kierowców czeka mokra nawierzchnia, bowiem deszcz w Poznaniu pada nieustannie od piątku, a temperatura nieprzekraczająca 8 stopni nie sprzyja szybkiemu osuszaniu toru.

W takich warunkach rywalizować będzie 95 uczestników w sześciu klasach. Pośród kierowców walczących o wyniki do klasyfikacji generalnej znalazło się również siedmiu gości, czyli licencjonowanych zawodników Automobilklubu Wielkopolski. Pełną listę zawodników znajdziecie pod tym linkiem.

Więcej informacji na temat Toru Poznań oraz imprez organizowanych na jedynym polskim obiekcie posiadającym homologację FIA znajdziecie w dedykowanej zakładce na stronie RALLY and RACE.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.