sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftDriftingowe Mistrzostwa Polski pod skrzydłami ORLENu?

Driftingowe Mistrzostwa Polski pod skrzydłami ORLENu?

Sezon 2014 jeszcze się nie rozpoczął, a na driftingową arenę wchodzi kolejna konkretna liga. A może należałoby powiedzieć stara, ale po liftingu?

Dotychczas Driftingowe Mistrzostwa Polski organizowane były przez Polską Federację Driftingu, jednak od dłuższego czasu strona i fanpage tej organizacji uparcie milczą, a wśród fanów driftu, zawodników oraz organizatorów innych lig przewijają się najróżniejsze komentarze jej dotyczące, często negatywne albo przynajmniej kąśliwe.

Kilka godzin temu w sieci pojawiło się pewne zdjęcie, które wywołuje dodatkowe zamieszanie. Pędu nabierają spekulacje dotyczące organizacji imprezy przez Orlen lub tego kto kogo kupił itp. Pojawia się również stwierdzenie, że zdjęcie jest tak zwaną „ściemą”.

A jednak podane na nim daty obejmują faktycznie soboty i niedziele oraz miejsca znane z poprzednich sezonów driftingowych, w których już raz odbywały się imprezy.

Z pewnego źródła wiemy też, że data 7-8 czerwca, dotycząca Toru Jastrząb, miała być zarezerwowana dla innej imprezy motorsportowej, ale… 😉

Natomiast 5-6 lipiec i Załuż to również konkretne miejsce, w którym w zeszłym sezonie odbyła się jedna z lepszych rund DMP i od razu po niej zrobiło się głośno o tym, że Załuża nie może zabraknąć w driftingowym kalenarzu 2014.

13-14 września to data, okło której już od kilku lat organizowane jest wydarzenie znane pod nazwą Verva Street Racing.

A żeby to wszystko było jeszcze bardziej wiarygodne: wśród sponsorów wymienionych u góry i u dołu kartki figurują patroni medialni między innymi wydarzenia Verva Street Racing.

Jak sądzicie, drodzy czytelnicy, tak karta to prawda czy fałsz ? 🙂

Orlen Drift Cup 2014

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here