poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftDriftingowe Mistrzostwa Polski pod skrzydłami ORLENu?

Driftingowe Mistrzostwa Polski pod skrzydłami ORLENu?

Sezon 2014 jeszcze się nie rozpoczął, a na driftingową arenę wchodzi kolejna konkretna liga. A może należałoby powiedzieć stara, ale po liftingu?

Dotychczas Driftingowe Mistrzostwa Polski organizowane były przez Polską Federację Driftingu, jednak od dłuższego czasu strona i fanpage tej organizacji uparcie milczą, a wśród fanów driftu, zawodników oraz organizatorów innych lig przewijają się najróżniejsze komentarze jej dotyczące, często negatywne albo przynajmniej kąśliwe.

Kilka godzin temu w sieci pojawiło się pewne zdjęcie, które wywołuje dodatkowe zamieszanie. Pędu nabierają spekulacje dotyczące organizacji imprezy przez Orlen lub tego kto kogo kupił itp. Pojawia się również stwierdzenie, że zdjęcie jest tak zwaną „ściemą”.

A jednak podane na nim daty obejmują faktycznie soboty i niedziele oraz miejsca znane z poprzednich sezonów driftingowych, w których już raz odbywały się imprezy.

Z pewnego źródła wiemy też, że data 7-8 czerwca, dotycząca Toru Jastrząb, miała być zarezerwowana dla innej imprezy motorsportowej, ale… 😉

Natomiast 5-6 lipiec i Załuż to również konkretne miejsce, w którym w zeszłym sezonie odbyła się jedna z lepszych rund DMP i od razu po niej zrobiło się głośno o tym, że Załuża nie może zabraknąć w driftingowym kalenarzu 2014.

13-14 września to data, okło której już od kilku lat organizowane jest wydarzenie znane pod nazwą Verva Street Racing.

A żeby to wszystko było jeszcze bardziej wiarygodne: wśród sponsorów wymienionych u góry i u dołu kartki figurują patroni medialni między innymi wydarzenia Verva Street Racing.

Jak sądzicie, drodzy czytelnicy, tak karta to prawda czy fałsz ? 🙂

Orlen Drift Cup 2014

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE