Drugi polski zespół w GT Open

Fot. GoodSpeed Racing Team

Aż trzy samochody z polską flagą będą startować w sezonie 2024 International GT Open. Do Olimp Racing dołączy ekipa GoodSpeed Racing Team.

Jak informowaliśmy na łamach internetowego wydania RALLY and RACE, Olimp Racing wystawi w tegorocznym cyklu dwa samochody – Audi R8 LMS Evo II dla Karola Basza i Marcina Jedlińskiego oraz najnowsze Ferrari 296 GT3, którym będą się ścigać Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski.

Teraz dołączy do nich podpoznański zespół GoodSpeed Racing Team, znany dotychczas głównie z serii ESET Cup. Będzie to największe jak dotąd wyzwanie założonej w 2020 roku ekipy.

Prowadzony przez Piotra Bednarka zespół wystawi dobrze znanego sobie Mercedesa-AMG GT3, za kierownicą którego zasiądzie mający już doświadczenie w tym aucie 50-letni właściciel ekipy i samochodu Piotr Wira.

Jego zmiennikiem w wyścigach GT Open będzie Holender polskiego pochodzenia Daan Arrow, który startował już w ubiegłym roku dla zespołu Oregon Team.

Najnowsza załoga w International GT Open miała już okazję współpracować podczas wyścigów GT Winter Series.

Sezon 2024 International GT Open będzie składał się z ośmiu rund, z których pierwsza zostanie rozegrana w ostatni weekend kwietnia na torze Portimão. Finał sezonu zaplanowano 20 października na torze Monza.

Sezon 2023 zakończył się w kontrowersyjny sposób, po tym, jak sędziowie anulowali wyniki jednego z wyścigów po błędzie dyrektora wyścigu, który wysłał na tor samochód bezpieczeństwa w nieprawidłowym miejscu. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęły się dopiero kilka miesięcy później, decyzją Trybunału Apelacyjnego FIA. Nie wpłynęło to jednak na sukces serii, bowiem oba uwikłane w spór zespoły przystąpią do rywalizacji również w tym sezonie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.