Dwoje Polaków w Formule 4 CEZ

Fot. Maffi Racing

Przynajmniej dwójka polskich zawodników wystartuje w sezonie 2024 Mistrzostw Strefy Europy Centralnej Formuły 4. Do Kornelii Olkuckiej dołączył Franciszek Hałatnik.

20-letnia Olkucka to doświadczona zawodniczka kartingowa, która reprezentowała Polskę w Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games w 2022 roku. Przesiądzie się teraz do samochodów, debiutując w Formule 4 wraz z zespołem Maffi Racing.

Polka będzie pierwszą kobietą w stawce F4 CEZ i ma już za sobą pierwsze treningi na torze za kierownicą Tatuusa F4-T421.

„Formuła 4 to krok milowy w mojej karierze, który pozwoli mi rozwijać moje umiejętności kierowcy wyścigowego i poszerzyć horyzonty. Głęboko wierzę, że uczestnictwo w wyścigach F4 pozwoli mi wybić się do wyższych serii” – powiedziała Olkucka.

Junior Orlenu

Drugim polskim zawodnikiem w tegorocznej stawce będzie Franciszek Hałatnik, który przeniesie się do Mistrzostw Strefy Europy Centralnej po wygraniu dwóch wyścigów w sezonie 2023 Trofeo di serie. Czwarty zawodnik Mistrzostw Polski dołączy do zespołu Janik Motorsport w ramach programu Orlen Junior Team.

„Przede mną pełny program startów w F4 CEZ Championship. Będziecie mogli mnie zobaczyć podczas sześciu weekendów wyścigowych w Czechach Austrii na Węgrzech i na Słowacji. Nie mogę się doczekać pierwszego startu!” – napisał 15-letni kierowca w swoich mediach społecznościowych.

Zarówno Maffi Racing jak i Janik Motorsport to nowe zespoły w stawce F4 CEZ. Czeska ekipa ma jednak duże doświadczenie w ściganiu się na torach Europy Centralnej i będzie rywalizować także chociażby w Clio Cup Bohemia, gdzie wystawi samochód dla Juliana Śmiechowskiego.

Sezon 2024 F4 CEZ będzie składać się z sześciu rund:

27-28 kwietnia – Balaton Park
18-19 maja – Red Bull Ring
8-9 czerwca – Slovakia Ring
3-4 sierpnia – Most Autodrom
7-8 września – Automotodrom Brno
21-22 września – Salzburgring

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.