czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEEstońska karuzela prędkości. Marczyk i Gospodarczyk wracają na trasy WRC

Estońska karuzela prędkości. Marczyk i Gospodarczyk wracają na trasy WRC

Siódmą rundą sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata i zarazem czwartą w WRC dla Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka będzie Rajd Estonii. Niezwykle szybkie szutrowe trasy to miejsce, w którym duet ORLEN Team czuje się jak ryba w wodzie.

Rajd Estonii będzie areną zmagań najlepszych załóg rajdowych świata już w nadchodzący weekend. Na trasach pojawią się m.in. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Załoga ORLEN Team jest naładowana pozytywną energią po pięknym zwycięstwie w 78. ORLEN Rajdzie Polski. Impreza z bazą w Mikołajkach była istotna nie tylko ze względu na ponowny kontakt z polskimi kibicami, ale również pod kątem testów właśnie przed Rajdem Estonii.

Zobacz także: Rajd Estonii 2022: harmonogram czasowy

Organizator przygotował aż 24 odcinki specjalne, które zostały rozłożone na cztery dni. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek, 14 lipca, od superoesu ERM 1. Następnie – w piątek – załogi pokonają osiem odcinków specjalnych, w sobotę dziewięć, a w niedzielę sześć. Polska załoga skupi się głównie na rywalizacji w klasie WRC 2 Junior, gdzie będzie miała siedmiu rywali, w tym dwóch Estończyków, przedstawicieli gospodarzy, Georga Linnamae oraz Gregora Jeetsa. Łącznie na trasach pojawi się aż 20 załóg w samochodach klasy Rally2.

– Po trzech tygodniach wracamy w końcu do samochodu rajdowego na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata. Poprzednio mieliśmy długi i wymagający maraton – Portugalia, Sardynia oraz Rajd Polski. Ten maraton zakończyliśmy naszym najlepszym występem w życiu, bo 78. ORLEN Rajd Polski wygraliśmy w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy. To był zarazem wspaniały test przed nadchodzącą rundą WRC – Rajdem Estonii – mówił przed startem imprezy Mikołaj Marczyk.

Szymon startował już w tym rajdzie więc ma tutaj pewne doświadczenie. Po testach jesteśmy bardzo zadowoleni. Konkurencja na pewno będzie bardzo mocna, a rajd będzie wymagający. Ja natomiast cieszę się, że wracamy na szybkie szutry, bo właśnie na takim typie odcinków specjalnych czuję się najlepiej. Sardynia i Portugalia były bardzo techniczne – miejscami wręcz przeprawowe. Tym razem i w Estonii i później w Finlandii będzie bardzo, bardzo szybko! Wiemy, jaki jest nasz cel. Liczy się meta i zebranie pełnego doświadczenia – podsumował kierowca ORLEN Team.

Startowałem w Rajdzie Estonii już dwa razy. Te odcinki specjalne są do siebie podobne – drogi są szerokie, bardzo szybkie. Będziemy mieli też duże hopy, więc sporo czasu spędzimy w powietrzu. Musimy skupić się na miejscach, które będą najbardziej wymagające. Najważniejsza będzie odpowiednia koncentracja – podkreślił Szymon Gospodarczyk.

Zawodnicy w Rajdzie Estonii pokonają łącznie niemal 314 kilometrów odcinków specjalnych. Pierwsza załoga metę osiągnie w niedzielę, około godziny 14:30.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE