Fafe Jump – konkurs lotów na Rajdzie Fafe 2024

Proszę zapiąć pasy, mamy pozwolenie na start! W sieci pojawiła się właśnie pierwsza kompilacja skoków z 37. Rajdu Fafe 2024.

Choć oficjalnie 37. Rali Serras de Fafe – Felgueiras – Boticas e Cabeceiras de Basto 2024 wypadło z harmonogramu Mistrzostw Starego Kontynentu, to organizatorzy tej imprezy zadbali o odpowiednią oprawę. Wisienką na torcie była oczywiście kultowa „hopa” „Fafe”. Chwilę po zakończeniu tegorocznej edycji pojawiła się już pierwsza kompilacja skoków. Zobaczycie na niej zarówno dalekie loty, jak i oderwane części i uszkodzone samochody. Jak widać na załączonym filmie, rajdówki zdecydowanie lepiej czują się jednak na ziemi.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Bez zaskoczenia, ze zwycięstwa w rajdzie cieszyli się faworyci – Kris Meeke/James Fulton. Podopieczni Team Hyundai Portugal w Hyundaiu i20 Rally2 wygrali aż 9 prób sportowych, tylko raz ustępując Marco Bulacii (OS5) i Armindo Araujo (OS7). Ostatecznie udało im się odskoczyć na przeszło minutę, zdobywając komplet punktów. Araujo i Bulacia uzupełnili podium premierowej odsłony Mistrzostw Portugalii. Kolejnym sprawdzianem jest marcowy Rallye Casinos do Algarve. Tegoroczny czempionat składać się będzie z aż ośmiu imprez.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.