Sebastien Loeb w dniu 50. urodzin: „Wciąż chcę wygrywać!”

Loeb
fot. Sebastien Loeb - oficjalny profil Facebook

W dniu swoich 50. urodzin Sebastien Loeb udzielił wyjątkowego wywiadu. „Cesarz rajdów” potwierdził, iż choć miał przyjemność sprawdzić się w wielu dyscyplinach, jazda na opis pozostaje jego największą miłością… Ba, Francuz wciąż ma chrapkę na triumfy!

Czas odśpiewać uroczyste „sto lat” – Sebastien Loeb kończy dziś 50 lat! Rajdowy solenizant urodzony we francuskim Hagenau obiecał, że nie zamierza jeszcze odwieszać kombinezonu do szafy. Dziewięciokrotny mistrz WRC wciąż marzy o wielkim triumfie na Rajdzie Dakar:

Cóż, rajdy po prostu są mi najbliższe, to moja natura. Nie dorastałem na gokartach, zaś do wyczynowego samochodu wsiadłem dopiero w wieku 23 lat. Jestem więc zdecydowanie lepszy w czymś co nazwiemy „improwizacją”, niż „powtarzaniem”. Na torze pokonujesz te same zakręty, w kółko. Trzeba mocno pracować i koncentrować się, by wydobyć z auta to co najlepsze, by osiągnąć precyzję. W rajdach pracujemy z notatkami oraz ustawieniami samochodu. Mało tu powtarzalności i jazdy na pamięć, liczą się wyczucie i umiejętności”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Mimo swojego wieku, Loeb nie zamierza odpuszczać i odchodzić na zasłużoną emeryturę. Ba, Francuz potwierdza że nie spocznie, dopóki nie zwycięży w… dakarowym maratonie:

Mimo że nie jestem już młodzieniaszkiem, to wcale nie czuję się staro. Wręcz przeciwnie, po ośmiu startach, dwóch trzecich i dwóch drugich miejscach, ja nadal chcę tam wygrać!”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.