ORLEN Super Race/Polaris Cup 8-9.03

Drugi weekend marca w Hodoninie będzie należał do sportów motorowych. Jako dumny partner tytularny, ORLEN otworzy kolejną serię pełnych emocji i adrenaliny wyścigów quadów i utv ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP. W tym roku ponad 100 zespołów wyścigowych z Czech, Słowacji,Polski i Niemiec zarejestrowało się do coraz bardziej popularnej serii ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP, gdzie w osiem wyścigowych weekendów będą walczyć o tytuł mistrzowski. ORLEN jest partnerem sponsorem tytularnym odnoszącego sukcesy projektu SUPER RACE od 2020 roku.

„Bardzo się cieszę, że jako partner tytularny możemy również w tym roku wspierać wyjątkową serię wyścigów quadów i utv ORLEN SUPER RACE”  – powiedział Jakub Kosmowski, dyrektor ds. marketingu i sponsoringu w Grupie ORLEN Unipetrol, który dodał: „Już w pierwszym wyścigu sezonu 2024 powrócimy do malowniczego krajobrazu południowomorawskiego miasta Hodonín. Pełne pole startowe entuzjastycznych quadowców i utv jest wyraźną obietnicą, że czekają nas naprawdę ekscytujące wyścigi, których pasjonaci sportów motorowych zdecydowanie nie powinni przegapić”.

W dniach 8 i 9 marca 2024 r., w dzielnicy Pánov w Hodonínie, odbędzie się pierwszy wyścig tegorocznego widowiska wyścigów quadów i utv  ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP, w którym weźmie udział wiele zespołów i kierowców z Czech, Słowacji, Polski i Niemiec.

Po rejestracji zawodników, kontroli administracyjnej i odbiorze technicznym pojazdów w piątkowe popołudnie, w sobotę rozpocznie się bogaty program obejmujący wyścigi w poszczególnych kategoriach.

Na wymagającym technicznie torze w Pánov quady będą walczyć w wyścigach trwających 90 lub 120 minut, natomiast kierowcy wyścigowi w kategorii utv zostaną podzieleni na dwie grupy, które będą rywalizować w sześciu 30-minutowych wyścigach.

Pełne adrenaliny i emocji wyścigi quadów i utv z roku na rok przyciągają coraz większą uwagę widzów, ORLEN SUPER CUP/POLARIS CUP to jedyny taki wyścig w Europie Środkowej. 

W tym roku mistrzowie Michal Adamic (SSV Turbo), Dominik Duroň (Quad 4×4) i Tomáš Jelínek (Quad 4×4 Lite) będą bronić swoich tytułów.

Tegoroczny kalendarz serii ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP obejmuje osiem weekendów. Większość wyścigów odbędzie się w Polsce (Kleczew – 12 i 13 kwietnia; Wólka, Gościeradowska – 14 i 15 czerwca, Żagań – 19 i 20 lipca; Stegna – 13 i 14 września; Chojnów – 8 i 9 listopada). W maju ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP odbędzie się również na Słowacji (Penzión Goral, Nová Kelča – 10 i 11 maja) oraz w Czechach  w Hodonin Panov (8-9.03 i 11-12.10).

Ostateczne wyniki sezonu ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP 2024 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w dniu 23 listopada 2024 r. w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

Kibice mogą śledzić aktualne wyniki ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP w Hodoninie-Pánovie na stronie motoresults.pl  Więcej informacji na temat ORLEN SUPER RACE/POLARIS CUP można znaleźć na stronie internetowej:  stronie https://super-race.pl.