FIA ERC 2023 – kompilacja onboardów z całego sezonu [wideo]

Przed startem kampanii 2024, raz jeszcze przenieśmy się na oesy cyklu FIA ERC 2023. Sprawdźcie oficjalną kompilację onboardów.

Włodarze FIA ERC przygotowali przeszło sześciominutową kompilację onboardów z sezonu 2023. Ponownie zawitamy więc na mokre, piekielnie śliskie oesy Rajdu Fafe, skacząc przez kultową „hopę” wieńczącą jedną z finałowych prób. Poczujemy także prędkość kanaryjskich asfaltów, widowiskowość włoskiego superoesu czy trudy leśnych partii kultowej „Barumki”. Nie zabraknie biało-czerwonych akcentów w postaci materiałów z 79. edycji Rajdu Polski, czy filmów z wnętrza Skody Fabii RS Rally2 Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Asfalt, szutry, imponujące skoki i ratowania – czas na kinowe creme de la creme FIA ERC!

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W ubiegłym roku stawka Mistrzostw Starego Kontynentu zawitała do Portugalii, na Wyspy Kanaryjskie, do Polski, Łotwy, Szwecji (Rajd Skandynawii), Włoch, Czech i Węgier. W tym sezonie kalendarz został nieco zmodyfikowany. Z harmonogramu wypadły Rajd Polski (ze względu na „awans” do WRC), Rally Serras de Fafe (runda krajowego czempionatu) oraz Rajd Łotwy (Mistrzostwa Świata). Kampanię 2024 rozpocznie odmieniona batalia w kraju Madziarów, która po raz pierwszy zostanie rozegrana na luźnej nawierzchni. Do cyklu FIA ERC włączono też Rajd Estonii („degradacja” z WRC), Rally Ceredigion (Walia) i… Śląsk!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.