sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościGładysz powalczy o tytuł drugiego Wicemistrza Polski

Gładysz powalczy o tytuł drugiego Wicemistrza Polski

Wielki finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w najbliższy weekend na debiutującej w wyścigach górskich trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa. Na starcie pojawi się ponad 40 zawodników, w tym cała szpica tegorocznego cyklu. Wśród najlepszych zawodników nie zabraknie zawodnika z Tarnowa, Marcina Gładysza.

Rywalizacja podczas 15 i 16 rundy GSMP będzie bardzo zacięta, ponieważ ostatnie zawody sezonu zadecydują o tytułach mistrzowskich. Właśnie o taki powalczy Marcin Gładysz, który na dwie rundy przed końcem zmagań zajmuje 4 miejsce w grupie E1, czyli samochodów Open.

Obecnie tarnowianin traci 11 oczek do trzeciego kierowcy Tomka Nagórskiego. Jeśli dojedzie dwukrotnie na piątej pozycji w swojej grupie może liczyć na tytuł.

Po 14 rundach Marcin Gładysz zajmuje również wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2014. Tu wciąż jest szansa na dobry wynik, dzięki bardzo regularnej jeździe i ukończonych wszystkich rundach.

Wyścig Górski Magura Małastowska to wielka niewiadoma dla wszystkich zawodników, którzy pojawią się na zawodach, ponieważ rozegrany zostanie po raz pierwszy i każdy kierowca będzie miał równe szanse na poznanie odcinka i dobranie odpowiedniej taktyki.

Marcin Gładysz:  Ciężko pracowałem w tym roku nie opuszczając ani jednego wyścigu, a co najważniejsze, w każdym byłem na mecie. Wielki finał będzie dla mnie bardzo ważny. Te zawody zadecydują o tym czy ostatecznie zdobędę trzecie miejsce wśród najmocniejszych samochodów startujących w GSMP. Mam niewielką stratę do 3 miejsca i musze zrobić wszystko, żeby odrobić 11 punktów. Przed nami weekend (3-5 października) na nowej trasie w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa zlokalizowana jest blisko Tarnowa, co dodatkowo motywuje mnie do zaprezentowania się przed własną publicznością i przypieczętowania całorocznej walki. W wyścigu wystąpi cała szpica, więc kibice będą mieli zagwarantowane emocje. Ciekawie zapowiada się również walka o klasyfikację generalną. Tu przed 1 Wyścigiem Górskim Magura Małastowska jestem ex aequo piąty razem z Igorem Drotarem. Mój Volkswagen Sirocco R jest już przygotowany do startu przez Volkswagen Racing Polska i czeka na finałową rozgrywkę. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców z Tarnowa i okolice do kibicowania. Jak zawsze dam z siebie wszystko i zrobię co w mojej mocy, żeby nie zawieść moich sympatyków. Zapraszam w sobotę i niedzielę 4 i 5 października na zawody w okolice Gorlic. Zapraszam na mój profil Facebook www.facebook.com/gladyszarcin oraz na stronę www.wyscigigorskie.pl, na której znajdziecie informacje o wyścigu na Magurze.

inf. pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here