czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGładysz powalczy o tytuł drugiego Wicemistrza Polski

Gładysz powalczy o tytuł drugiego Wicemistrza Polski

Wielki finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w najbliższy weekend na debiutującej w wyścigach górskich trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa. Na starcie pojawi się ponad 40 zawodników, w tym cała szpica tegorocznego cyklu. Wśród najlepszych zawodników nie zabraknie zawodnika z Tarnowa, Marcina Gładysza.

Rywalizacja podczas 15 i 16 rundy GSMP będzie bardzo zacięta, ponieważ ostatnie zawody sezonu zadecydują o tytułach mistrzowskich. Właśnie o taki powalczy Marcin Gładysz, który na dwie rundy przed końcem zmagań zajmuje 4 miejsce w grupie E1, czyli samochodów Open.

Obecnie tarnowianin traci 11 oczek do trzeciego kierowcy Tomka Nagórskiego. Jeśli dojedzie dwukrotnie na piątej pozycji w swojej grupie może liczyć na tytuł.

Po 14 rundach Marcin Gładysz zajmuje również wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2014. Tu wciąż jest szansa na dobry wynik, dzięki bardzo regularnej jeździe i ukończonych wszystkich rundach.

Wyścig Górski Magura Małastowska to wielka niewiadoma dla wszystkich zawodników, którzy pojawią się na zawodach, ponieważ rozegrany zostanie po raz pierwszy i każdy kierowca będzie miał równe szanse na poznanie odcinka i dobranie odpowiedniej taktyki.

Marcin Gładysz:  Ciężko pracowałem w tym roku nie opuszczając ani jednego wyścigu, a co najważniejsze, w każdym byłem na mecie. Wielki finał będzie dla mnie bardzo ważny. Te zawody zadecydują o tym czy ostatecznie zdobędę trzecie miejsce wśród najmocniejszych samochodów startujących w GSMP. Mam niewielką stratę do 3 miejsca i musze zrobić wszystko, żeby odrobić 11 punktów. Przed nami weekend (3-5 października) na nowej trasie w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa zlokalizowana jest blisko Tarnowa, co dodatkowo motywuje mnie do zaprezentowania się przed własną publicznością i przypieczętowania całorocznej walki. W wyścigu wystąpi cała szpica, więc kibice będą mieli zagwarantowane emocje. Ciekawie zapowiada się również walka o klasyfikację generalną. Tu przed 1 Wyścigiem Górskim Magura Małastowska jestem ex aequo piąty razem z Igorem Drotarem. Mój Volkswagen Sirocco R jest już przygotowany do startu przez Volkswagen Racing Polska i czeka na finałową rozgrywkę. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców z Tarnowa i okolice do kibicowania. Jak zawsze dam z siebie wszystko i zrobię co w mojej mocy, żeby nie zawieść moich sympatyków. Zapraszam w sobotę i niedzielę 4 i 5 października na zawody w okolice Gorlic. Zapraszam na mój profil Facebook www.facebook.com/gladyszarcin oraz na stronę www.wyscigigorskie.pl, na której znajdziecie informacje o wyścigu na Magurze.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE