piątek, 8 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEGrzegorz Grzyb przetestował najnowszą Fabię RS Rally2

Grzegorz Grzyb przetestował najnowszą Fabię RS Rally2

Grzegorz Grzyb i Piotr Sieliło wystartowali w Autoshow Slovakiaring – corocznej imprezie wieńczącej sportowy sezon na Słowacji. Polacy wyjechali na nitkę toru Slovakia Ring uzbrojeni w… zupełnie nową maszynę. Ich rajdowym orężem była bowiem najświeższa konstrukcja inżynierów Skoda Motorsport – Fabia RS Rally2.

Stawka 14. Keskomobile Autoshow Slovakiaring mierzyła się z ponad siedmiokilometrową próbą, wytyczoną po asfaltowej nitce toru oraz drogach technicznych. Klasyfikację imprezy wyznaczała suma pięciu przejazdów. Tegoroczna edycja padła łupem gospodarzy, Stefana Rosiny i Pavla Paickra, dysponujących Fabią w specyfikacji R5. Grzyb i Sieliło stracili blisko dziewięć sekund. Gdyby nie dziesięciosekundowa kara za potrącenie szykany, nasi rodacy wracaliby do domów z pucharami za zwycięstwo. Podium uzupełnili ich koledzy z drużyny Rufa Motor-Sport – Tomasz Wróblewski oraz Paweł Tarapacki. Tomasz i Paweł wystartowali Fabią Rally2 evo, którą Grzyb wykorzystywał w tym sezonie na trasach Mistrzostw Polski.

Mamy nadzieję, iż listopadowa „przejażdżka” w najnowszej Fabii RS Rally2 nie była tylko jednorazową nagrodą za zwycięski sezon RSMP. Czekamy więc na kolejne informacje od naszego mistrza i po cichu liczymy na to, iż Fabia pojawi się wkrótce na polskich oesach. Jak dotąd konstrukcja z Mlada Boleslav pojawiła się jako „zerówka” na Orlen 79. Rajdzie Polski i 5. Tarmac Masters Rally Radków – finałowej odsłonie Mistrzostw Dolnego Śląska.

Biało-czerwony weteran Slovakia Ringu

Autoshow to coroczna impreza wieńcząca rajdowy sezon na Słowacji. Do walki na obiekcie Slovakia Ring zapraszani są czołowi, rodzimi kierowcy i wybrane ekipy z krajów ościennych. Warto dodać, iż włodarze toru otwierają trybuny… rezygnując z pobierania opłaty za bilety.

Grzegorz Grzyb jest prawdziwym weteranem tej imprezy. Świeżo upieczony rajdowy mistrz Polski wygrał aż siedem z… czternastu rozegranych do tej pory edycji (2010, 2011, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022). Swoje premierowe zwycięstwo odniósł w 2010 roku, podróżując przednionapędową Skodą Fabią S1600. Co ciekawe, przed „erą” maszyn R5/Rally2 Grzyb triumfował także za kierownicą prawdziwego „wurca”, konkretnie Skody Fabii WRC (2011).

Komplet informacji o Slovakia Ring Auto Show znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Po więcej emocji z rodzimych oraz europejskich oesów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

Para na Florydzie wzięła ślub… w myjni samochodowej

Na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy już o kilku nietypowych ślubach. Po ceremonii na torze...

Zagórscy przesiadają się do Porsche

Mistrzowie Polski Endurance w klasie D4 3500 przeniosą się w sezonie 2024 do wyższej kategorii. Tomasz i...

Game of Karts – Mario Kart naszych czasów!

Game
Co Wy na to, aby zagrać w... "prawdziwe'' Mario Kart? W grę, w której będziecie bawić się...

Elfyn Evans kontuzjowany: spadł z roweru

Drugi kierowca Rajdowych Mistrzostw Świata WRC w sezonie 2023 Elfyn Evans nie odbierze pucharu za swoje osiągnięcia....

NAJPOCZYTNIEJSZE