Gustaw Wiśniewski z tytułem mistrzowskim w kartingu

Wiśniewski
fot. archiwum Gutka Wiśniewskiego

27 sierpnia na Torze Poznań zakończyła się rywalizacja w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski. 16-letni Gustaw Wiśniewski, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski, potwierdził doskonałą formę, zdobywając kolejny tytuł w kategorii Senior Max.

Przypomnijmy, iż w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski odbyły się w tym sezonie tylko trzy rundy – w Bydgoszczy, Słomczynie oraz Poznaniu. Gustaw Wiśniewski przez cały sezon prowadził w klasyfikacji generalnej zawodów. W Poznaniu, dzięki swoim umiejętnościom i determinacji, Gustaw ponownie sięgnął po tytuł mistrzowski w kategorii Senior MAX. W rozmowie podsumowującej zawody przyznał, że dla niego celem jest zawsze wygrana:

Zobacz też: Briggs Polish Kart Series po dwóch rundach sezonu 2023

Ostatnia runda nie była dla mnie i całego teamu łaskawa. Nie udało się uniknąć pecha i zmiennych warunków pogodowych, co na pewno utrudniało rywalizację. Jestem jednak zadowolony z wyniku i całych mistrzostw. Dałem z siebie wszystko i to jest dla mnie najważniejsze. W Polsce kończę już sezon, natomiast przede mną starty w mistrzostwach świata oraz serii WSK, gdzie także chcę dać z siebie 100 procent”. – powiedział Wiśniewski.

źródło: materiały prasowe zawodnika

Przy okazji, zachęcamy do zakupu najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie i F1, po cross country, drifting, simracing, rallycross i karting. W Wasze ręce oddajemy ponad 150 stron przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!