czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaPorady i TechnikaHamowanie lewą nogą - praktyczny poradnik

Hamowanie lewą nogą – praktyczny poradnik

Hamowanie jest jedną z najważniejszych technik jazdy sportowej. I choć opiera się głównie na wytracaniu prędkości, często determinuje naszą szybkość. Przed Wami praktyczny poradnik dotyczący wykorzystania lewej stopy w tym procesie.

Z opublikowanego przez Damian Lemparta materiału w serwisie Youtube dowiecie się między innymi dlaczego podczas hamowania często wykorzystuje się lewą stopę i jakie niesie to ze sobą korzyści, a także jak korzystać z tej techniki w prawidłowy sposób. Lempart tłumaczy na czym polega proces skutecznego wytracania prędkości. Opowiada o siłach działających na samochód i krokach, które pozwolą maksymalnie skrócić czas hamowania. Na filmie porównywane są też techniki jazdy wyścigowej i rajdowej. Poradnik przyda się zarówno kierowcom ścigającym się na torze w seriach time attack, jak i simracerom, którzy o najmniejsze części sekundy walczą w zaciszu własnego mieszkania.

Jeżeli planujesz w najbliższym czasie spróbować swoich sił na torze lub jesteś już zgłoszony do startu imprezie, niezależnie od szczebla na którym rywalizujesz, ten materiał jest dla Ciebie pozycją obowiązkową. W przeszło dziesięć minut otrzymasz wiedzę w pigułce. Nad przygotowaniem tego materiału Lempart pracował kilka lat, szkoląc adeptów sportowej jazdy i samemu ścigając się w seriach wirtualnych czy na prawdziwych obiektach w Polsce.

fot. Sim Center – oficjalny profil Facebook

Z kanapy na fotel samochodu

Damian jest doskonałym przykładem tego, że ciężką pracą i poświęceniem można w końcu spełnić swoje marzenia. Świdniczanin zaczynał swoją przygodę od simracingu i kanapowych starć w popularnej, konsolowej serii Gran Turismo. Po pierwszych sukcesach w cyklu GT Academy i debiutanckich testach, 26 latek wywalczył w końcu możliwość pokazania swoich umiejętności na prawdziwym torze, za prawdziwą kierownicą. Efekt? Damian Lempart jest dziś liderem wyścigowych mistrzostw Polski w klasie Super S Cup. A kilkanaście dni temu zaliczył swój zagraniczny debiut w wyścigu serii RCN na… zielonym piekle Nordschleife.

Zachęcamy Was do obserwowania mediów społecznościowych tego zawodnika oraz jego kanału w serwisie YouTube. Tam regularnie pojawiają się kolejne materiały szkoleniowe. Będziecie mogli niebawem lepiej poznać tę postać, szykujemy dla Was małą niespodziankę.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 i 4 runda WSMP Poznań [wideo]

Filmowe podsumowanie wyścigowego weekendu na torze Poznań z 3 i 4 rundą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz...

Bolidy F1 już w lipcu w Polsce

Do niedawna, aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 było trzeba wybrać się na tor do Szwecji...

Igor Waliłko rusza do walki w wyjątkowym miejscu

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w czwartej i przedostatniej rundzie serii Fanatec GT World Challenge Europe...

Kobieca załoga Overlimit liderem wśród Polaków na Rallye Breslau

Patrycja Brochocka i Karolina Zysnarska z zespołu Overlimit, jadące CanAmem Maverick, są jedyną w 100% kobiecą załogą...

Udany weekend wyścigowy zespołu MMM Racing

Drużyna MMM Racing ma za sobą rewelacyjny weekend na Torze Poznań. Mieszko Matuszyk wygrał dwa wyścigi i...

NAJPOCZYTNIEJSZE