Hołowczyc i Kurzeja jako fabryczna załoga w Rajdzie Dakar

147

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja szykują się do startu w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Załoga z numerem 217 będzie reprezentować fabryczny zespół X-Raid MINI JCW.

„Bardzo się cieszę, że jesteśmy zgłoszeni jako reprezentanci zespołu fabrycznego X-Raid MINI JCW. To dla mnie i Łukasza ogromny zaszczyt i nowe, ekscytujące wyzwanie. Rajd Dakar zawsze był dla mnie miejscem niezwykłych emocji i walki, a teraz, razem X-Raid MINI JCW, walczymy o punkty do Mistrzostw Świata. Dysponujemy bardzo dobrym autem, które cały czas rozwijamy. W nadchodzącym sezonie będziemy testować i implementować wiele nowych rozwiązań. Czuję się w pełni przygotowany i nie mogę się doczekać, aby stanąć na starcie już za kilka dni” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja to tegoroczni zdobywcy Pucharu Europy FIA w Rajdach Terenowych Baja. W nadchodzącym Dakarze pojadą białym MINI JCW, ciesząc się wsparciem fabrycznym ekipy X-Raid. Jedyne pozostałe zespoły fabryczne w stawce to Toyota Gazoo Racing, Audi Sport i Prodrive.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.