wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEJak wygląda obsługa Fabii Rally2 evo?

Jak wygląda obsługa Fabii Rally2 evo?

Jak wygląda miejsce pracy kierowcy rajdowego Orlen Team? Tajniki obsługi Fabii Rally2 evo tłumaczy zwycięzca Rajdu Świdnickiego-Krause, Kacper Wróblewski.

Rajdowa Skoda w specyfikacji Rally2 evo jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych, najprostszych w obsłudze i najbardziej utytułowanych konstrukcji R5 na rynku. Jest to również miejsce pracy reprezentantów Orlen Teamu – duetów Marczyk/Gospodarczyk i Wróblewski/Wróbel. Na kanale zwycięzcy Rajdu Świdnickiego-Krause pojawił się materiał przybliżający kibicom budowę czeskiego potwora i zasady obsługi podczas walki na oesie.

Kacper tłumaczy nam między innymi jakie przyciski obsługuje kierowca, jak wygląda procedura uruchomienia silnika i wyboru odpowiednich ustawień. Poznamy też tajniki procedury startowej i optymalnego ustawienia obrotów, które pozwolą na efektywne wystartowanie w dosłownie każdych warunkach pogodowych. Wróblewski mówi też o zasadach i sposobie zmiany biegów oraz używania hamulca ręcznego. Materiał stanowi stosowne preludium, w kolejnym epizodzie poznamy zapewne obowiązki pilota załogi, Jakuba Wróbla – obsługę interkomu, słuchawek i dodatkowych przycisków na konsoli.

fot. Kacper Wróblewski – oficjalny profil Facebook

Gumisie na świdnickich oesach

Jeżeli wciąż jesteście głodni informacji o obsłudze rajdowej Fabii, zaczekajcie na następny materiał na kanale Kacpra lub odwiedźcie oficjalną stronę stajni Skoda Motorsport, gdzie dostępne są wszystkie szczegóły na temat najpopularniejszej konstrukcji „R5” na rynku. Czesi zapowiedzieli już, że pracują nad kolejną generacją wyczynowego potwora Rally2. Debiut najnowszego dziecka zespołu z Mlada-Boleslav zapowiedziano na przyszły sezon.

Zapraszamy Was też przy okazji do sprawdzenia naszego obszernego materiału o swego rodzaju kamieniu milowym w motorsporcie, pierwszej w pełni elektrycznej rajdówki, dla której podstawą w konstrukcji była właśnie bohaterka niniejszego artykułu – Fabia Rally2. Prototyp RE-X1 zbudowany przy współpracy z firmą Kreisel przeszedł już chrzest bojowy.

Koniecznie sprawdźcie też poniższy materiał wideo i onboard z przejazdu zwycięskiego duetu Wróblewski/Wróbel na finałowym power stage’u Rajdu Świdnickiego-Krause 2021. Załoga Orlen Teamu powalczy jeszcze w tym sezonie o miejsce na podium tegorocznego cyklu RSMP. Szansa na przypieczętowanie sukcesu już podczas finału w Rajdzie Koszyc.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE