James Deane – mocny wypadek! 8 runda Formula Drift [video]

James Deane crash wypadek Irwindale Formula Drift

James Deane na torze Irwindale przeżył fazę lotu w swoim Mustangu po niepozornym strzale od Corvetty, którą gonił go Matt Field. Wszyscy oglądający Formula Drift z pewnością wtedy zamarli.

James Deane po tym dzwonie napisał na swoim fanpageu: „Hardest hit of my career! I’m okay but I’m sore, the team are working hard to try and get the car back together for qualifying…„.

Wypadek w slow motion

Powyższym opisem okrasił nagranie w zwolnionym tempie, które pokazuje kraksę jaka zdarzyła się w kwalifikacjach do październikowej rundy Formula Drift, będącej 8 rundą w sezonie 2023. Ostatecznie James Deane wrócił do walki i zajął 3 miejsce w zawodach, a dzięki zdobytym punktom uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji sezonu 2023. Finałową rundę wygrał Nick Noback, a Mistrzostwo sezonu zgarnął Chelsea DeNofa, z przewagą 35 punktów nad Aurimasem Bakchisem (480 vs 445 punktów).